Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri

“100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı fotoğraf sergisi açıldı

Cumhuriyetin 100’üncü Yılı münasebetiyle “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Altınova İlçe Sağlık Müdürlüğü, Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi Ve 3 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Açılış Töreni İle Eş Zamanlı Gerçekleştirilen Sergiye Yalova Valisi Dr. Hülya KAYA, Adalet Ve Kalkınma Partisi MKYK Üyesi Yalova Milletvekili Ahmet BÜYÜKGÜMÜŞ, Adalet Ve Kalkınma Partisi Yalova Milletvekili Meliha AKYOL, Altınova Kaymakamı Halil İbrahim KAZAR,  Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin ORAL, İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Burak GÜL, sağlık çalışanları, Yalovalılar katıldı.

Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı olan Cumhuriyetin 100. Yılı farklı etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı bir fotoğraf sergisi düzenlendi.

Cumhuriyetin ilk yıllarında sunulan sağlık hizmetlerine dair çok sayıda siyah beyaz fotoğraf arşivlerdeki yerini aldı. Genç cumhuriyetin köy köy gezip tedavi yapan doktorları, fedakârca çalışan hemşireleri ve canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının imkânsızlıklar içerisindeki mücadelelerine dair çok sayıda fotoğraf karesi bulunmakta. Tam 100 yıl sonra bugün, artık imkânsızlıklarla değil çağın en ileri teknolojileri ile ön plana çıkmakta. Binalar, teknolojiler, imkânlar değişse de sağlık çalışanlarının aşk ve heyecanı hiç değişmedi. Buradan ilhamla cumhuriyetin ilk yıllarında hizmet veren sağlık çalışanlarına ve sağlık hizmetlerine ait fotoğraflar günümüze uyarlandı. Söz konusu fotoğraf sergisi 81 il ve 16 şehir hastanesinde açılacak. Fotoğraflar, şehir meydanı, AVM, metro istasyonu, tren garı, sergi salonu veya kültür merkezi gibi şehrin sembolik noktalarında sergilenecek. 81 ilde eş zamanlı olarak sergi açılışı yapılacak olup fotoğraflar 27 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında 1 hafta süreyle halkın ziyaretine açık olacak.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT