Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

16 Ocak Basın Onur Günü Atatürk’ten kalan yegâne mirastır!

1923 yılında, basın mensuplarıyla düzenlenen ilk ve tek basın toplantısı..

16 Ocak Basın Onur Günü’nü kutlayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Atatürk’ün, milletin ortak sesi olarak nitelendirdiği tüm basın emekçilerinin, gününü tebrik etti..

Cumhuriyet Devleti’nin geleceğine yönelik hedeflerinin anlatıldığı, yol haritasının çizildiği tarih olan Basın Toplantısı’nın 101. yılı kutlu olsun.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Türk gazetecilik tarihi açısından büyük önem taşıyan 16 Ocak Basın Onur Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Ocak 1923’te İzmit’te dönemin önde gelen basın mensuplarıyla düzenlediği ilk ve tek basın toplantısının ülkemiz ve demokrasimiz için bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

“DÖNÜM NOKTASI”

Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu basın toplantısında Cumhuriyet fikrini ilk kez dile getirdiğini söyleyen Başkan Oral, “16 Ocak 1923, ülkemiz ve demokrasimiz için bir dönüm noktası olmuştur” dedi.

16 Ocak tarihinin Basın Onur Günü olarak kutlandığını hatırlatan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Kurtuluş mücadelesine yaptıkları haberlerle destek veren gazeteciler burada önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Bu Kurtuluş Savaşı için basının önemini ortaya koyuyor. 16 Ocak tarihi, basınımız için ayrı bir önem taşımaktadır. Bu tarih Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün basına verdiği önemi ve değeri bir kez daha göstermektedir. Gece gündüz demeden halkımızı bilgilendirmek için özveriyle çalışan tüm gazetecilerimizin 16 Ocak Basın Onur Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT