• Yalova İmes
Yerel Gündem Haber Girişi : 26 Nisan 2022 18:08

2022/II. İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI

2022/II. İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI

 

 

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı II. Olağan toplantısı 26.04.2022 Salı günü Saat: 14:00’te Yalova İl Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı ev sahipliğinde düzenlendi.

Valimiz Sayın Muammer EROL başkanlığında yapılan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan DEDE, İl Milli Eğitim Müdürü: Abdülaziz YENİYOL, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit YILMAZ, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Aydın BAKOĞLU, İl Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin ÇETİN, TÜRK-İŞ Temsilcisi:  Murat ŞAHİN, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin BECAN, HAK-İŞ Temsilcisi: Nebi KARAGÖZ, MARKA Temsilcisi: Murat ÖZKAN, Yalova Üniversitesini temsilen Prof. Dr. H.Yunus TAŞ, KOSGEB Müdürü Hakan ULUSU ve LCW Operasyon Yöneticisi Metin UYANMAZ katıldı.

Toplantıda;

KOSGEB tarafından mikro ve küçük işletmelere yönelik hızlı destek programı başvuruları ve mevcut durum analizi hakkında kurul üyelerine bilgilendirme yapıldı. LCW Operasyon Yöneticisi tarafından ilimizdeki yatırım ve istihdam planlamaları hakkında bilgilendirme yapıldı. İl Milli eğitim müdürlüğü alan ve dal açma teklifleri görüşüldü, Son bölümde 2022 yılın birinci çeyreği itibariyle alınan kararlar doğrultusunda yapılan faaliyetlerin değerlendirmesi, ilin mesleki eğitim ve istihdam verileri, mesleki rehberlik ve danışmanlık hizmetleri, mesleki eğitim protokolleri ve aktif işgücü programları hakkında yapılan sunumun ardından Kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile toplantı sona ermiştir.