Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

Ahmet Uzun, AK Parti’den Aday Adayı Oldu

Yalova’nın yeni ufuk ve büyük hedeflerle Türkiye Yüzyılı şehirleri içinde yer alması amacıyla yola çıktığını söyleyen Ahmet Uzun, Ak Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı..

AK Parti Yalova Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yapan Yalova’nın tanınmış simalarından, Yalova Belediyesi eski meclis üyesi Ahmet Uzun, Yalova Belediyesi’nin yönetimine talip olduğunu söyledi. Birlik ve beraberlik vurgusu yaparak hem şehri hem de gönülleri inşa etmek istediğini belirten Uzun, “Kuruluşundan bu yana kendimi bir neferi olduğum Ak davaya, Belediye Başkanı olarak hizmet etmek istiyorum. Bu doğrultu da yeni bir başlangıcın ilk adımını atmış olduk. Yalova Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptık. Mevla’m bu yürüyüşümüzü hayırlı ve mübarek eylesin. Yalova’nın daha güzel günlere doğru yol alacağına inancımız tam. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah” şeklinde konuştu.

AHMET UZUN KİMDİR?

  • 1878 Osmanlı Rus Savaşı sonrası Batum’dan Yalova’ya yerleştirilen ilk Müslüman ailelerden birinin mensubu olan ve 1970 yılında Yalova’da doğan Ahmet Uzun, Safran Köyü’nde yaşamakta. 
  • Sırasıyla Yalova Gazi Osman Paşa İlkokulu, Yalova Lisesi Ortaokul Bölümü ve Yalova Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü’nden mezun olan Uzun,1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ne girdi. Öğrencilik yıllarında, Ülkü Ocakları ve Nizam-ı Âlem Ocakları’nda yöneticilik yaptı.
  • 1996 yılında ise Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun danışmanı olarak Ankara’da görev yapmaya başladı. Bu süreçte, parti adına yapılan açıklamaları, Genel Başkan, milletvekilleri ve Başkanlık Divanı üyelerinin konuşma metinlerini yazdı. Büyük Birlik Partisi’nde 1996 – 2002 yılları arasında Genel Disiplin Kurulu ve Genel Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.
  • 2000 – 2002 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Asfalt Üretim Tesislerinde şantiye şefi olarak görev yaptı.
  • Yalova’da 2002 yılında yapılan seçimlerin hemen sonrasında münfesih olan Ak Parti il yönetiminin yerine kurulan yeni yönetimde, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, 2004 yılında Belediye Meclis Üyeliği, 2009 yılında Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
  • Yalova’da, 2011 yılına kadar otomotiv sektörüne proje hizmeti veren ve süs bitkileri üretimi yapan şirketin kurucu ortaklarından biri olarak, ticari faaliyetlerine devam etti. Sonrasında, İstanbul Ataşehir’de, otomotiv sektöründe üretim yapan aile şirketinde mühendis ve üretim sorumlusu olarak çalıştı.
  • Yalova’da çok sayıda sivil toplum kuruluşunda üye ve yönetici olarak görev yaptı. 2018 yılında TBMM Başkanlığına bağlı müşavirlik kadrosuna atandı. Halen bu görevine devam etmektedir.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT