Yerel Gündem Haber Girişi : 17 Mart 2023 16:51

AK PARTİ YALOVA İL KADIN KOLLARI BAŞKANI SELİHAN DİCLE ŞİMŞEK BATTAL, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

AK Parti Yalova İl Kadın Kolları Başkanı Av. Selihan Dicle Şimşek Battal, 17 Mart tarihinde il parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında, milletvekili aday adaylığını açıkladı.

 

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, "Bugün burada bizim teşkilatımızın göz bebeği, en aktif gruplarımızdan biri olan kadın kollarımızın saygıdeğer İl Başkanı Selihan Hanım'ın milletvekili aday adaylığı başvurusu için hep beraber burada toplandık. Kendisi ile başladığı günden beri beraber çalışma fırsatı bulduk. Allah razı olsun, ekiplerini çok iyi organize etti. Yalova'da çok güzel işler yaptı. Allah nasip eder ve milletvekili olursa, Ankara'da da çok güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. Kendisine ve teşkilatına hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

 

 

Seçim Sürecinde Görevine Devam Edecek

 

Güçlü, AK Parti'de kadın kolları ve gençlik başkanlıklarında, milletvekili aday adaylıkları süreci boyunca mevcut görevlerinden istifa etme zorunluluğu olmadığını belirterek, "Başkanımızın görevden ayrılma durumu yok. Bu süreçte herhangi bir ayrılık söz konusu değildir." dedi.

 

"Kadınlarımız Sahada"

 

AK Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Aydın Kopuz, "Selihan Başkan, il kadın kolları başkanlığında çok güzel hizmetler yaptı. Bugüne kadar yaptığı başarıların mutlaka devamı gelecektir. Bu çıktığı yolda, Allah gönlüne göre versin. Hayırlısını nasip eylesin. En aktif görev yapan ekibimiz kadın kollarımızdır. Kadınlarımız sahada her yerdedir. Bu şekilde de devam edeceğine inanıyorum." diyerek tebriklerini ifade etti.

 

 

Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

 

AK Parti Yalova İl Kadın Kolları Başkanı Av. Selihan Dicle Şimşek Battal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Bizim partimizde kişiler değil, milletin istikbali düsturu geçerlidir. Bizim için her değişim, bir bayrak ve hizmet yarışıdır. Bu hizmet yarışında bayrağı devralan ve geçen hafta ataması gerçekleşen İl Başkanı'mız Umut Güçlü, Merkez İlçe Başkanı'mız Aydın Kopuz'a hayırlı olsun. Her zaman teşkilatlarımızda bir aile ruhu, aile birliği içinde çalıştık. Yalova'yı ben çok seviyorum. Benim için Yalova'yı kafamda tasvir ettiğimde, önce mavisi, sonra yeşili canlanır. Ufkumuza yeşili ve mavisini dolduran, adım attığımızda her sokağı kendimizi, evimizin bir odasındaymış gibi hissettiren güzel Yalova'mızın kıymetli insanları, değerli hemşehrilerim; umudumuz, sevgimiz, gayretimiz, bu şehir için, bu ülke için. Bugün şehrim ve ülkem adına bir adım atmanın ilk heyecanını yaşıyorum. Bugün karşınıza her şeyden önce hem evinin hem işinin hem de bir kadın olarak siyasette ülkesinin geleceğine omuz vermeyi borç bilen bir kardeşiniz, bir dostunuz olarak çıkıyorum. Kadın kolları teşkilatımız ile gerçekten bazen gücümüzü aşan bir gayret göstererek, hep sahada olduk. İnşallah bu süreçte seçim zaferini alana kadar, hep sahada olmaya devam edeceğiz. 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan, milletvekili seçimlerinde, milletvekili aday adaylığı kararı almış bulunuyorum. Bu elbette bireysel bir karar değil, biz de her şeyden önce teşkilatlarımız içerisinde bir istişare usulü önceliklidir. Mevcut milletvekillerimizle olsun, il başkanımızla olsun, teşkilatımızla olsun istişare ederek, onların da gönül rızalarını alarak, bu kararı vermiş durumdayım. Onlarda sağolsun, bu süreçte asla olumsuz bir kelime dahi etmediler. Siyasette kadın temsiliyetini arttırmak ve bu güzel şehre ruhunu katan her bir insanının Yalova ortak paydasında, ortak sesi olmak gayesiyle; bir kardeşiniz, bir dostunuz, bir arkadaşınız olarak yola çıkıyorum. Bu süreçte görevimin başındayım. Tüm aday adaylarımıza sürecin sonunda adaylarımız olarak genel merkezimizce, Cumhurbaşkanı'mızca belirlenecek olan isimlere, şimdiden başarılar diliyorum. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Bugün burada bizlerle olduğunuz için hepinize gönülden teşekkür ediyorum."