Yerel Gündem Haber Girişi : 16 Mart 2023 17:15

AK PARTİ YALOVA MERKEZ İLÇE BAŞKANI AYDIN KOPUZ, SEÇİM SÜRECİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Geçtiğimiz hafta Umut Güçlü'nün AK Parti Yalova İl Başkanı olarak atanmasının ardından boş kalan AK Parti Yalova Merkez İlçe Başkanlığı görevine, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in tensipleri ile merkez ilçe yönetiminde görev alan Aydın Kopuz atandı. AK Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Aydın Kopuz, yeni görevinin ilk gününde Kanaat Haber'e özel bir dizi açıklamada bulundu. 

  

"Tek Gündemimiz Seçim" 

  

Kopuz, 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan 2023 Türkiye Genel Seçimleri hakkında, "Ben siyasi ve hukuki işler başkanıydım, dün itibariyle AK Parti Genel Merkez'den Teşkilat Başkanı'mız Sayın Erkan Kandemir tarafından atamamız gerçekleşti. Şu an tek gündemimiz seçim. Sandık kurulunda müşahit olarak görev alacak arkadaşlarımız ile birebir görüşmeler ve çalışmalar yapıyoruz. İlk hazırlığımız bu. Merkez ilçe yönetimimiz seçim konusunda tecrübeli. Çok sağlam bir ekibimiz var. Tecrübelerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte il yönetimi belli olduktan sonra, SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) aktif olarak çalışmaya başlayacak, SKM'nin aldığı kararlar doğrultusunda hareket etmeye devam edeceğiz." dedi. 

  

"Yüzde 52 ile 54 Aralığında Oy Alacağımızı Düşünüyorum" 

  

2023 Genel Seçimleri ile ilgili hiçbir şüphelerinin olmadığını ifade eden Kopuz, "Şahsi fikrim, AK Parti'nin minimum yüzde 52 ile yüzde 54 aralığında oy alacağını, mevcut Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetime devam edeceğini düşünüyorum. Yalova'da bir sorunumuz yok. Teşkilatlarımız dört dörtlük çalışıyor. Halkın teveccühünde hiçbir şüphemiz yok. Sonuçta kararı millet verecektir. Bu teveccühü de biz millette görüyoruz." dedi. 

  

"Biz Sadece Seçimde Sahaya İnen Bir Ekip Değiliz" 

  

Kopuz, seçimler ile ilgili son olarak, "Biz ilk günden bugüne, bütün yapmış olduğumuz planlamaları aynı şekilde devam ettiriyoruz. Çünkü biz bütün çalışmalarımızı seçim odaklı yapmıştık. Partimizde şöyle bir farklılık var; SKM kurulduğundan beri, bizim bütün çalışmalarımızı SKM Başkanlığı belirliyor. Merkez ilçe olarak bizim üzerimize düşen ne varsa biz o anlamda yerine getireceğiz. Biz parti olarak, her an, her gün, her dakika seçim varmış gibi çalışıyoruz. Biz sadece seçimde sahaya inen bir ekip değiliz. Teşkilatlarımızı ayakta tutan, diri tutan ve vatandaşlarımızda sürekli diyalog halinde olan bir sistemle çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın partimizi kurarken hazırladığı tüzüğü de sırf bu yönde hareket etmemize gerek olduğunu söylüyor." dedi. 

  

Vefa Salman'ın İstifası Hakkında Konuştu 

  

Yolsuzluk iddiası ile Yalova Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Vefa Salman'ın, istifa ettiğini duyurması ve milletvekili aday adayı olacağı yönündeki iddialar hakkında düşüncelerini belirten Kopuz, "Mevcut görevinden uzaklaştırılan bir belediye başkanı vardı. Bununla ilgili bir süreç başladı. Kendisinin milletvekili aday adaylığına başvuruda bulunacağı söylentisi var. Belediye başkanlığından istifa ettiğini beyan etmiş. Bunu konu ile ilgili Pazartesi günü saat 11:00'de bir olağanüstü meclis toplantısı ile tekrar bir oylama yapılacak. Bu oylama neticesinde mevcut Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk'un asaleten atanması söz konusu olacak. Bununla ilgili bazı provokatör söylemleri duyuyoruz. Bunu diğer taraf farklı şekilde lanse etmeye çalışıyor. Bizim için önemli değil. Bizim abdestimizden şüphemiz olmadığı için bir sorun yok. Bununla ilgili istişareler yapılıp, vatandaşlarımız bilgilendirilecektir." dedi.