Siyaset Haber Girişi : 26 Mayıs 2023 18:18

AKP VEKİLLER MAZBATALARINI ALDI

 

 

AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ile Meliha Akyol , Yalova Adliyesi’ne giderek, Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldılar.

 

  1. dönem Yalova Milletvekilleri,  Yalova Adliyesi’ne giderek mazbatalarını aldılar. .”Yalova için çalışacağız.”

 

öğleden sonra AK Parti Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ile Meliha Akyol, mazbatalarını aldılar. Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü ve partililer de vekillerini yalnız bırakmadılar. Sözlerine teşekkür ederek başlayan Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, “Mazbatalarımızı alarak sürecin resmi tarafını tamamlamış olduk. Önümüzdeki hafta TBMM’de yeniden yemin ederek görevimize başlayacağız. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi dönüşümü gereği, yüzde 50+1 şartı nedeniyle Pazar günü bir kez daha sandık başına gideceğiz. Ümit ediyoruz ki; aynı olgunluk ve güzellikte, demokrasi şöleni içerisinde ülkece bu süreci de tamamlayacağız. İlk turdaki sonuçlar bizim açımızdan güçlü bir tablo ortaya koyuyor. Burada gönlü Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte atan tüm kardeşlerime bir kez daha seslenmek istiyorum. Mutlaka sandığa gitmemiz, mutlaka bu demokrasi şölenine katılmamız çok önemli. Biz burada, kazanmanın da ötesinde, güçlü ve net bir sonuç almanın çabasını, azmini ortaya koyuyoruz. Sayın vekilimiz, il başkanımız, bu güçlü teşkilatımızla birlikte 14 Mayıs’tan itibaren durmadan, dinlenmeden çalışmalarımızı sürdürdük. Pazar gününe hazırlanıyoruz; burada çok farklı ve değerli bir sonucu, inşallah bu güçlü teşkilatla alarak, doğru adamla, Recep Tayyip Erdoğan’la yolumuza, Yalova olarak, çok güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Bugün aldığımız mazbataların arkasında alın terini oluşturan tüm teşkilatlarımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

..”Türkiye Yüzyılı’nın seçiminde örnek bir kampanya yürüttük.”

 

Teşkilat mensuplarına şükranlarını sunan Milletvekili Meliha Akyol, “Armutlu’dan Altınova’ya kadar teşkilatımızın köylerinin her birinde, fedakarca çalışan teşkilatlarımızın sayesinde ve Yalova seçmeni ile bu onurlu görevi Rabbim bize ikinci kez nasip etti. Birinci turunu bitirdik, ikinci tur kaldı. Türkiye Yüzyılı’nın seçiminde örnek bir kampanya yürüttük. Tüm teşkilatlarımıza haklarını helal etmelerini istiyorum. 28. dönemde, Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde Yalova’nın ihyasını ve inşasını hep birlikte gerçekleştireceğiz. AK Parti olarak 50 tane kadın milletvekiliyle kadınlarımızı Meclis’te en yüksek oranda temsil ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın seçim beyannamesinde de var. Artık 28. dönemde kadın, aile ve gençliğe çok fazla ehemmiyet vereceğiz” şeklinde konuştu.

 

..”Vekillerimizin tekrar seçilmeleri bizim için büyük bir mutluluk.”

 

Umut Güçlü, “AK Parti’nin başarılı olmasının sebebi; istediği anda yek vücut halde bulunabilmesidir. Biz bu seçim sürecinde de en iyi, en verimli şekilde çalıştık. Her iki sayın vekilimizi bir kez daha seçtik ve Meclis’e gönderdik. Yalova’da bir ilk daha yaşandı. Hiçbir vekilimiz ikinci dönem devam etmemişti. Bu dönem buna da imza attık. Vekillerimizin tekrar seçilmeleri bizim için büyük bir mutluluk, onur ve gurur. İnşallah 28 Mayıs’ta Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden seçeceğiz” ifadelerini kullandı.

..”Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı.”

 

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Tüm teşkilatlarımızdan Allah razı olsun. Durmak yok, yola devam. Cumhurbaşkanlığı ile de Türkiye Yüzyılı şahlanışa geçecek” dedi.