Siyaset Haber Girişi : 19 Mayıs 2023 08:07

AKP Yalova halkına teşekkür etti

 

 

AK Parti Yalova İl Başkanlığı parti binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya: AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, Milletvekilleri; Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, İl Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Erhan Dede katıldı.

 

Güçlü, “Vatandaşlarımız algı operasyonlarına rağmen teveccühlerini bildirdi”

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Umut Güçlü, 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerden başarıyla çıktıklarını belirterek, “Milletimizin feraseti bize bu başarıyı tekrar nasip etti. Buradan da şunu anladık ki Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşlarımızın hepsi algı operasyonlarına rağmen tekrar Sayın cumhurbaşkanımıza teveccühlerini bildirmiştir.

 

Ben bunun için öncelikle saygıdeğer Yalovalı hemşerilerimize, bütün Türkiye’deki vatandaşlarımıza ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Dede, “Cumhurbaşkanımızın çok yüksek bir oranla bu seçimi alacağına inanıyorum”

Ardından konuşan Erhan Dede, 14 Mayıs seçiminin, kalkınmanın, istihdamın, üretimin, insan hak ve özgürlüklerinin devamının seçimi olduğunu kaydetti.

Dede, “Hamdolsun sahada hem teşkilatımızın hem vatandaşımızın desteğini gördük. Yalova’mızda birinci parti olarak iki tecrübeli, iki değerli vekilimizi meclise gönderdik.

Bundan sonra onların hem ülkenin kalkınmasına hem Yalova’mıza değer katacağına inanıyorum. Allah muvaffak etsin. ifade etti

 

Bundan sonra millete kendini feda etmiş, milletin adamı, doğru adam sayın cumhurbaşkanımızın seçimine gidiyoruz. İlk günkü gibi sahada aynı heyecanla devam ediyoruz.

Sayın cumhurbaşkanımızın yine çok yüksek bir oranla bu seçimi alacağına ve tekrar cumhurbaşkanı olacağına ben kalben inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Akyol, “Yalova’nın ilk kadın vekili olarak kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyorum”

Milletvekili Meliha Akyol ise konuşmasına, doğru ve ilkeli haber yaptıkları için basın mensuplarına teşekkür ederek başladı.

 

AK Parti kadrolarının seçimi ve siyaseti iyi bildiğini vurgulayan Akyol, “Yarım kalmış küçük bir işimiz var. İnşallah başarıyla sonuçlandıracağız. Önce Yalova’nın sonra Türkiye’nin şahlanışını izleyeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu dönemde aileyi ve gençleri güçlendirme hedefi olduğunu aktaran Akyol, “Doğalgaz ve petrol gelirlerimiz her ay düzenli bir şekilde aileye ve gençlere aktarılacak.

Her evde en az bir askeri ücretli olacak, ev hanımlarının sigorta primlerinin 3’te 1’i devlet tarafından ödenecek. Yalova’nın ilk kadın vekili olarak kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyorum.” şeklinde bilgi verdi.

 

Büyükgümüş, “Erdoğan’ın yeniden seçilmesi için mücadele edeceğiz”

 

Cumhur İttifakı’nı oluşturan siyasi partilere verdikleri destek için teşekkür eden Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise konuşmasında milletvekilleri olarak bugünden itibaren ikinci tur seçim çalışmalarını sürdüreceklerini aktardı.

Basın mensuplarına ve sahada çalışan teşkilat mensuplarına teşekkür eden Büyükgümüş, CHP’nin 2. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Gürel’in yayınladığı videoları, “Bir iletişim hatası olarak değerlendirdim. Bizden çok reklamımızı yaptı, ismimizi dile getirdi. Rekabete renk kattı” şeklinde yorumladı.

Toplumun yüzde 100’ünün gönlüne girmeye çalıştıklarını ve her seçimde yüzde 100’e ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Büyükgümüş, “İkinci tur yeni bir seçim. Burada da toplumun tüm kesimleriyle buluşarak Recep Tayyip Erdoğan’ın en yüksek oy oranıyla yeniden seçilmesi için mücadele edeceğiz.” dedi.