Yerel Gündem Haber Girişi : 08 Ekim 2022 12:11

ALTINOVA’DA DENİZ SUYU, ÇEŞME SUYU GİBİ...

 

ALTINOVA’DA DENİZ SUYU, ÇEŞME SUYU GİBİ

 

Altınova Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığının sorumluluk bölgesi olan Hersek Sahilinden alınan deniz suyu numune sonucu açıklandı.

 

Altınova Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığının sorumluluk bölgesi olan Hersek Sahilinden alınan deniz suyu numune sonucu açıklandı. Sonuç, çeşme suyuna temizliğinde çıktı.

 

Analiz sonuçları 0

 

 

Altınova Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığının sorumluluk bölgesi olan Hersek Sahilinden alınan deniz suyu numunesi, Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuvarı Analiz Raporu açıklandı. Yapılan açıklamaya göre, Hersek Sahilinden alınan deniz suyunun Escherichia coli mevzuat limiti 1000 iken, analiz sonucu 0; Enterokok / Fekal Streptocne mevzuat limiti 370 iken, analiz sonucu 0 çıktı. Çıkan sonuçlara göre Denizin Yüzme Suyu Kalitesi Yönetmeliğine uygun olduğu açıklandı.

 

Yılda 7 kez yapılıyor

 

 

Altınova Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Hersek Plajında 2022 yılında deniz suyundan alınarak yapılan 7 Adet numune analizlerinde (Parametre: Escherichia Coli ve İntestinal Enterokok) Yüzme ve Rekreasyon Amacıyla Kullanılan Suların Sağlaması Gereken Kalite Kriterlerinin Mevzuat sınır değerlerinin altında kalarak plajımız temiz ve yüzmeye uygun olduğu görülmüştür. Bununla ilgili olarak raporlar https://yuzme.saglik.gov.tr internet adresinden takip edilebilir ve görülebilir” denildi.