Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri

Altınova, Turizmin yanında Gastronomide de marka olma yolunda ilerliyor!

Yalova Gastronomi Günü Programı çerçevesinde, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, il protokolü, turizm ve gazetecileri Hersek Lagününde ağırladı. 

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve beraberindeki heyet, Altınova İlçesini ziyaret etti. Doğal güzellikleri yerinde gören Vali Kaya ve beraberindekiler Altınova’ya özel yemekleri tanıma imkânı buldu. Misafirlerini Hersek Lagününde ağırlayan Başkan Oral, “İlçemiz, turizmin yanında gastronomide de marka olma yolunda ilerliyor. Zenginliklerimiz en büyük değerimiz” diye konuştu. 

Kahvaltıyla başlandı.. 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral; Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Altınova Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziya Karatekin, turizmciler ve gazetecileri Altınova’da ağırladı. 

Özel lezzetler tattırıldı.. 

Altınova Hersek Lgünü Coffee Chefs Restoranda kahvaltı ile başlayan program, Altınova’nın geleneksel ve özel yemekleri tanıtıldı.- 

Misafirlere; Altınova’nın özel lezzetlerinden Hersekzade Kuzu Etli Buğday Çorbası, Tütsülenmiş İsli Kefal Likorinaz (Balık), Aromalı tatlı, kivi sucuğu, üzüm sucuğu, aronya sucuğu, kivi, elma ve çilek reçel ve marmelatları, kivi ve hurma kurusu, aronya şurubu ile nane çayı ikram edildi. 

Bölgeyi gezdiler..

Kahvaltı ve yemek tadımının ardından Vali kaya ve beraberindekiler, Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi ile Engelsiz Kuş Gözlem Kulesini gezerek bölge hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Kaya ve beraberindekiler daha sonra, Altınova Belediyesi Hersek Dilburnu Deniz Feneri2nde incelemelerde bulundu.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT