Spor Haber Girişi : 25 Temmuz 2022 17:33

ALTINOVA YAZ SPOR AKADEMİSİ BAŞLADI

 

Altınova Belediyesi tarafından okulların kapanması ile birlikte Yaz Spor Akademisi bu yıl 14’üncü kez start aldı. 5 branşta açılan kurslara katılan 300öğrenciye malzemeleri törenle dağıtıldı.

 

 

 

 

Yaz Spor Okuluna katılan öğrencilere malzemeleri, Altınova Belediyesi Halı Saha Spor Tesisleri düzenlenen törenle verildi.

 

 

 

Geniş katılım

 

Öğrenciler malzemelerini, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova Belediye Meclis üyesi Fevzi Arıcı, Altınova Belediyespor Başkanı Sedat Ok, Altınova Kent Konseyi Başkanı Ali Yurt’un elinden aldılar.

 

 

 

5 branşta

 

Altınova Belediyesi Yaz Spor Akademisi’nde futbol branşında Altınova Belediyespor Teknik Direktörü Abdurrahman Güneş ile Osman Kaba, tekvando branşında Antrenör İsa Gündağ, voleybol branşında Antrenör Yasemin Karaca, güreş branşında Kaan Kaya ve Burak Kaya, basketbol branşında ise Uğur Kürkçü öğrencilere eğitim verecek.

 

 

 

14. kez start aldı

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Çocuklarımıza spor disiplini ve eğitimini kazandırmak ve düzenli spor yapmalarını sağlamak amacındayız. Geleneksel hane getirilen yaz spor okullarının bu yıl 14’üncüsünü açıyoruz. Yaz okullarımıza ilginin her geçen yıl daha da artması bizleri oldukça memnun etmektedir” dedi.

 

 

 

 

“Gençlerimiz spora yönelsin”

 

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, gençlere spora yönelmeleri konusunda tavsiyede bulunarak, “Belediyemize teşekkür ediyoruz. Sizlere sunulan imkânlardan yararlanmanızı bekliyoruz” diye konuştu.