Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

ALTINOVA’DA 3 DEV PROJE DAHA HAYATA GEÇİRİLECEK!

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, projelerin ilçeye ve Yalova’ya değer katacağını söyleyerek, ilçede 3 projenin daha hayata geçirileceğini duyurdu..

  • Altınova’ya ve hatta Yalova’ya değer katacak gezinti tarzında bir alan oluşturulacak..
  • Hersek bölgesine Spor Bakanlığı’yla birlikte gençlik kampı planlanıyor..
  • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’yla Engelsiz Yaşam Merkezi hayata geçirilecek..

Başkan Oral, ”Hersek bölgemizde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla birlikte bir rekreasyon ve gezinti alanı oluşturacağız. Bu alanla ilgili avam projeler de tamam. Burada, Altınova Belediye ilçemize ve hatta ilimize değer katacak bir gezinti tarzında bir alan oluşturmak istiyoruz” dedi.

Belediye tarafından hayata geçirilen hizmetler, yatırımlar ve projelerle her geçen gün yıldızı daha da parlayan bir yerleşim alanına dönüşmeyi sürdürüyor. Hayata geçecek 3 dev projenin çalışmaların devam ettiğini söyleyen Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, projelerin ilçeye ve Yalova’ya değer katacağını da sözlerine ekledi.

Gençler kaynaşacak..”

Gençlik Kampı Projesi ile doğu ve güneydoğu illerindeki gençler ve kardeş şehirlerdeki gençler, Yalovalı ve Altınovalı gençlerle bir araya gelerek kaynaşma imkânı bulacaklar. Projeyi çok önemsediğini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, “Hersek bölgemizde Spor Bakanlığımızla bir gençlik kampı yapmayı planlıyoruz. Bu projeyi çok önemsiyorum. Biz burada hem Altınova ve Yalovalı gençlerimizi doğu ve Güneydoğu’daki gençlerimizle ve aynı zamanda da kardeş ülkelerdeki gençlerle buluşturmak istiyoruz. Bu projeyi hızlandırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Altınova’ya çok yakışacak..”

Altınova’ya rekreasyon ve gezinti alanının çok yakışacağını belirten Oral, “Hayata geçirilecek bir diğer proje ise gezinti alanları ve rekreasyon alanları ile bir millet bahçesi olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte biraz gecikmeye uğradı. Yine Hersek bölgemizde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla birlikte bir rekreasyon ve gezinti alanı oluşturacağız. Bu alanla ilgili avam projeler de tamam. Burada getiren Altınova Belediye ilçemize ve hatta ilimize değer katacak millet bahçesi tarzında bir alan oluşturmak istiyoruz. Bu yıl içerisinde 1. kısmını bitirecektik ancak Kahramanmaraş depremi nedeni ile her iki projemiz de gecikmeli de olsa projelerimize başlayacağız” diye konuştu.

Engelsiz Yaşam Merkezi kurulacak..

Altınova’da büyük bir öneme haiz olan bir diğer proje ise, Engelsiz Yaşam Merkezi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nla da Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hayata geçirmek istediklerini belirten Başkan Oral, Bunun iki aşamalı bir proje olacağını, birisi günü birlik diğerinin ise yatılı olmak üzere 2 parçadan oluşacağını vurguladı. Başkan, bu projeyi de çok önemsediğini ve Bakanlıkla yürüttüklerini dile getirerek önümüzdeki süreçte hayata geçeceğini söyledi.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT