Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

BASIN MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR

Ticaret ve Sanayi Odası basın mensuplarını ağırladı..

Soru cevap şeklinde ilerleyen kahvaltıda; Çiçek Festivali, KKD Ofisi’nin Yalovalılara sağladığı faydalar ve Yalova’da yeni bir Organize Sanayi Bölgesinin kurulup kurulamayacağı konuşuldu.

 Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, YTSO Meclis Başkanı Muhammet Sarıoğlu ile YTSO yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel ve ulusal medya mensuplarını kahvaltıda ağırladı.

YTSO Başkanı Cemil Demiryürek,1961 yılından beri ülkemizde kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, bir araya geldiklerini söyleyerek bütün hassasiyetti ile basına verdiği değeri dile getirdi. Demiryürek, konuşmasına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın milletin müşterek sesidir’ sözüyle başlayarak ebediyete intikal eden değerli gazetecileri rahmetle andı.

Demiryürek, “İlkeli, tarafsız ve sorumlu habercilik anlayışı içerisinde çalışmalarını sürdüren basın çalışanlarımızı biz Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak çok değerli buluyoruz. Özellikle bu işe gerçekten emek veren, gönül veren, ilimizin tanıtımına katkı sağlayan, bizlerden haberlerimizi aktaran basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Tüm basın camiamıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

..’Yalova’ya daha önceden bir Kırsal Kalkınma Ofisi açılsaydı, birçok firma bu hibelerden faydalanacaktı.’

2024 yılı Mayıs ayında yapılması planlanan Çiçek Festivaline ilişkin değerlendirmede bulunan Demiryürek,  “Çiçek festivalini çok önemsiyoruz. Bu sene hem süs bitkileri fuarı hem çiçek festivalini beraber yapabilir miyiz diye düşünceye sahip olduk. Fakat süz bitkileri yetişmedi ama çiçek festivalini Mayısın son haftasında yetiştiriyoruz. Valimiz de bu konuya çok büyük destek veriyor. Bununla ilgili bizlerde çok ciddi bir çalışma yapıyoruz. Yalova’da inşallah il, ilçe ve belde belediye başkanları ile beraber, Ticaret ve Sanayi Odası olarak elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi. Turizmle ilgili farklı çalışmalarının olduğunu da ifade ederek Mayıs ayına iyi bir festival yapmayı planladıklarını, çiçek festivalinde sadece çiçeği değil, Yalova’nın Aronya’sını ve Yalova kâğıdını da ön plana çıkaracaklarını cümlelerine ekledi.

Demiryürek, Yalova Ticaret Odası yaptığı bütün işlemlerini evraklarını tamamlayan, tüm hizmetlerin verildiği, fiziki olarak bina olarak bakıldığında, kullanımıyla üniversiteye olan desteğiyle ilk beşe girecek bir odamız var diyerek Kırsal kalkınmayı desteleme ofisini değerlendirdi.

16 tane firmaya destek veriliyor..

Kırsal kalkınmayı destekleme ofisi ile Yalova’daki sektör temsilcilerinin hibe desteklerinden faydalanacağını söyleyen başkan Demiryürek açıklamasında şunlara yer verdi:  “Kırsal kalkınmayı destekleme ofisi Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın birinci katına açılışını yaptık. Ve çalışmalar başlandı. Şubat ayında da bununla ilgili destek programı çıkacak. Burada tıbbı aromatik bitkiler olsun işletme tesislerine verilen destekler olsun, enerji sektörüne verilen özellikle buzhanelerin çatılarındaki enerjileriyle ile ilgili kurulan destekler olsun bununla ilgili buradaki üyelerimizde desteklerinden hibeler kullandıracağız. Yalova da daha önce Kırsal Kalkınma Ofisi olsaydı birçok firma bu hibelerden faydalanırdı. Bu ofis, 50 tane şehirde açıldı. Ama Yalova’ya şimdi geldi. Biz de Ticaret Odası olarak fiziki şartlarını ayarladık. Şu anda her üyemiz gidip oradan bilgi alabilir. 16 tane sektöre destek var. Sadece bizim üyelerimiz değil, tüm Yalovalılar bundan faydalanacak.”

 Yalova’da yeni bir Organize Sanayi Bölgesini planlamayacağını, hatta var olanı iyileştirmeye çalıştıkların sözlerine ekleyen Başkan, Yalova’daki üyelerimizden toplamda 10 tane işletmelerimiz yer alabildi. Buna üzülüyoruz. Ben Yalova’daki arkadaşlarımızın orada olmasını çok istedim ama özellikle yere bedel ödeyen firmalar üst yapıyı tamamlamakta zorlanıyorlar. Yalova’da bu anlamda çok fazla üyelerimizi oradan faydalandıramadık. Daha küçük ölçekli, bunu hem organize sanayi bölgesi içinde hem de diğer birkaç alanda böyle bir planımız var. Yalova’da bir organize sanayi bölgesi daha olacaksa, Yalova’daki bizlerin yapması gerekiyor diye bir ifade de bulundum. Ancak şu an öyle bir alanımız söz konusu değil. Biraz daha küçük sanayi ve orta ölçekli sanayiye bu anlamda yönelmemiz söz konusu oldu” şeklinde konuştu.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT