Ulusal Gündem Haber Girişi : 15 Mart 2023 16:55

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA SERT TEPKİ: “BÖYLE BİRİNİN DERDİ NE ÜLKEDİR NE MİLLETTİR”

Başkan Recep Tayip Eroğan  AK  Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Sözlerine sel felaketini yaşayanlara geçmiş olsun dileklerini ileterek başlayan Başkan Erdoğan, "Afet üstüne afet yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Felakette hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Bakanlarımız koordinasyonu sağlıyor. Rabbim beterinden korusun." ifadelerini kullandı. Yaşanan bu felaketler üzerinden seçim kampanyasını başlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu 'na sert tepki gösteren Erdoğan, "Deprem yıkıntıları önünde başlattığı siyasi arsızlığı, utanmazlığı bir tarafa bıraktık diyelim.Yarısı yalan yarısı yanlış bir konuşma depremde evi yıkılan hangi vatandaşımızın sorunlarına çözüm getirir? Böyle birisinin derdi ne ülkedir, ne milletir, ne de depremzedelerdir." dedi. 

 

 

. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Son günlerde yaşanan deprem ve sel felaketlerini ele alan Başkan Erdoğan, bu felaketlerden siyasi rant devşirmeye çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi. 

 

 

MUHALEFETE KENTSEL DÖNÜŞÜM GÖNDERMESİ 

 

Buradan anamuhalefete sesleniyoruz. Biz kentsel dönüşümden bahsediyoruz, siz kendinizi rantsal dönüşüm olarak tanımlıyorsunuz orası ayrı. 

 

 

Biz bu mücadelelerle, bu gayretlerle bugünlere geldik. Ülkemizde başlattığımız kentsel dönüşümlerin bir bölümünün nasıl yalanlarla engellendiğini hiçbir zaman unutmayacağız. İdeolojik bağnazlıklarla nasıl sabote edildiğini iyi hatılıyoruz. Bu projelere her kesimden samimi ve etkin destek görüyoruz. Depremler bizim aramızdaki tartışmalarımızı bitirmemizi beklemiyor. Bir an önce binaları dönüştürmezsek o yıkıntıların altında kalabiliriz. Bu meselenin üstesinden kısa sürede el birliği ile gelebileceğimize inanıyorum. 

 

 

"BUNUN DERDİ NE ÜLKEDİR, NE MİLLETTİR, NE DEPREMZEDELERDİR" 

 

Sadece konuşan, sadece ezberlerini, yalanlarını tekrarlayan deprem turistleri ile kendimizi kıyaslayamayız. Bu kıyas bize de, depremzede vatandaşlarımıza da haksızlık olur. Biz Hatay'ı ile, Kahramanmaraş'ı ile, Adıyaman'ı ile deprem bölgesine insanlarımızla dertleşmeye, çalışmaları koordine etmeye, talimatlarımızı vermeye gideriz. ifade etti 

 

 

Haber Paula Papureanu