Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Güldoğan, “Türkiye Cumhuriyeti mazlumların tarafındadır”

MHP Yalova İl Başkanı

MHP Yalova İl Başkanı Ahmet İhsan Güldoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Mesajında Türkiye Cumhuriyeti’nin mazlumların ve insanlığın umudu ve güvencesi konumunda olduğunu vurgulayan Başkan Güldoğan, “Asırlar boyunca esarete boyun eğmeyen asil Türk Milleti, ‘Bağımsızlık karakterimdir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yaktığı meşaleyi, bundan tam 100 yıl önce ‘Cumhuriyet’ ile taçlandırmış ve Türk Milleti’nin tarih sahnesinde ilelebet var olacağını tüm dünyaya haykırmıştır.

O günlerde olduğu gibi bugün de emperyal güçlerin ve uzantısı olan devletlerin şer emellerini değiştirmediklerini, Türk-İslam coğrafyasında, Misak-i Milli’de mazlumlara, çocuklara, kadınlara ve insanlığa karşı acımasız biçimde saldırmalarından ve bu insanlık suçlarını işlemekten kaçınmamalarından açıkça görmekteyiz.

İşte tam da bu ahval içerisinde olduğumuz günlerde; 100 yıl önce Cumhuriyetin sağlam temellerine oturmuş olan Türkiye Cumhuriyeti, kuruluş felsefinde olduğu gibi; bugün yeniden cumhur ve devleti birleştirmiş olup, buradan aldığı güç ile de şanlı ecdadımızın izinde; dünyada ve bölgemizde mazlumların ve insanlığın umudu, güvencesi konumundadır, tarafındadır, taraftır!

Tüm cihanda İnsanlık adına adaletin, hakkaniyetin hakim olacağı günlere olan inancımızla;

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade etmiş oldukları gibi; sınırsız bağlılık, vazgeçilmez yemin, hiç bitmeyecek azimle Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm istiklal kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Yaşasın Türk Milleti, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.” açıklamasında bulundu.