Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
eğitim

BAŞKAN KAYA’DAN TECRÜBE AKTARIMI

Genç Girişimciler Kurulu standına yoğun ilgi

Yalova Üniversitesi Kariyer Merkezi, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası İl Genç Girişimciler Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu’nun iş birliğinde düzenlenen Kariyer Fuarı, kapılarını öğrencilere açtı.

İl Genç Girişimciler Kurulu, Yalova Üniversitesi Kariyer Günleri’nde yerini aldı. Kariyer Fuarı, farklı sektörlerden ulusal ve uluslararası bir çok firmaya öğrencilerle buluşma fırsatı sundu.

Yalova Üniversitesi’nin gençlerin kariyer yolculuğunu aydınlatmak ve iş dünyasına adım atmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlediği ilk Kariyer Fuarı büyük ilgi gördü. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası İl Genç Girişimciler Kurulu, etkinliğe katılarak öğrencilerle bir araya geldi ve onlara yol gösterdi. Merkez Kampüs’te gerçekleşen etkinlikte 70’in üzerinde firma stant açarak gençlere işleri hakkında bilgiler sunarken, aynı zamanda çeşitli sektörlerden temsilcilerle buluşma imkanı da sağlandı. 

Protokol konuşmalarıyla başlayan etkinlik, gençlerin ilgisini çeken pek çok konuyu içeren zengin bir programla devam etti. Gün boyunca yoğun bir program dahilinde süren etkinlik, sektörel paylaşımlar, Yalova Basketbol Takımı Süper Lige çıkma hikayesi, etkili Linkedin kullanımı eğitimi, Yalova Üniversitesi Fen Bilimleri mezun panelleri, çocuk kitapları yazım, resimleme ve baskıya hazırlama süreci hakkında bilgilendirme, Yalova Üniversitesi Sosyal Bilimler mezun panelleri, sosyal medya iletişimi ve etkili içerik yönetimi, Yalova Üniversitesi Meslek Yüksek Okulları mezun panelleri ve son olarak Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’nın mezunlarla buluşmasıyla son buldu. 

Kaya, deneyimlerini paylaştı

Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İdris Safa Kaya, Yalova Üniversitesi Sosyal Bilimler mezun paneline konuşmacı olarak katılarak deneyimlerini ve bilgilerini gençlerle paylaştı. Kendisinin de mezun olduğu üniversitenin panelinde yer almanın gururunu yaşayan Kaya, gençlere iş dünyasında karşılaşabilecekleri zorluklarla başa çıkma konusunda tavsiyelerde bulundu.

Başkan Kaya, organizasyonun gençlere iş, staj ve tanışma fırsatı sunduğunu vurgulayarak, “Bu muhteşem etkinlikte, geleceğin liderleriyle buluşup onlara yol gösterme fırsatı yakaladık. Kariyer Günleri, genç yeteneklerin gelişimine katkı sağlamak ve onları iş dünyasına hazırlamak adına büyük bir adım” dedi.

Etkinliğe katılan öğrenciler ise sektörel paylaşımlar, mezun panelleri, eğitimler ve Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’nın katılımıyla dolu dolu geçen bir gün yaşadıklarını belirterek, bu tür etkinliklerin kendilerine büyük fayda sağladığını ifade ettiler.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT