Yerel Gündem Haber Girişi : 18 Eylül 2023 16:41

BAŞKAN ORAL'DAN 19 EYLÜL MESAJI!

 

BAŞKAN ORAL'DAN GAZİLER GÜNÜ KUTLAMASI
      “Vatan ve toprağımız için tüm kahramanlarımıza vefa borçluyuz.”

 


.. 'Tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan şehitlerimiz ve gazilerimiz şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır.'

 

Haber/ Hanife CÖMEZ

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ile Gazilik unvanının verilişinin 102. yıldönümünü kutlayarak, “Şehitlik mertebesine erişmiş ve büyük fedakârlık göstererek gazi olmuş her bir kahramanımızın aileleri bizlere tevdi edilmiş en kıymetli emanettir” dedi.

 

 

KANAAT HABER/ Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutlayarak bir mesaj yayımladı. Oral, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik Unvanı ile Mareşal rütbesinin verilişinin 102. yıldönümü ve Gaziler Gününü kutlamanın heyecanını yaşadığını söyledi.

 

Emsalsiz kahramanlık destanı..

Şanlı tarihimizde aziz milletimizin birçok evladının emsalsiz kahramanlık destanı yazdığını ve bunun sonucunda da şehitlik ve gazilik mertebelerine ulaşıldığını belirten Dr. Metin Oral, sözlerini şöyle devam etti: “Vatanımız, bayrağımız, ezanımız, bağımsızlığımız ve mukaddes değerlerimiz uğruna çıkılan yolda geri dönmeyi düşünmeyen kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz bu cennet vatanımızın gerçek sahipleridirler.”

 

Mukaddes emanet..

"Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir şerefle görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız, aziz şehitlerimizle birlikte gurur kaynağımız, vefanın, sadakatin, vatan sevgisinin ve bağımsızlık tutkusunun simge ve zirve isimleri olmuşlardır. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın bizler için bir vatana dönüşmesini, şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları büyük mücadeleye borçluyuz. Şehit ve gazilerimizin bize bıraktığı bu mukaddes emaneti muhafaza ve müdafaa etmek adına, canını ve malını derin bir teslimiyet ile siper etmekten çekinmeyen bir milletin evlatları olarak, bayrağımızı şerefle dalgalandıracağız. Kimsenin şüphesi olmasın ki şehitlik mertebesine erişmiş ve büyük fedakârlık göstererek gazi olmuş her bir kahramanımızın aileleri bizlere tevdi edilmiş en kıymetli emanettir.”

Dr. Oral, “Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, hayatta kalan kahraman gazilerimize ve değerli ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum” diye konuştu.