Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri

Başkan Oral, TDBB toplantısında!

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. TDBB, Gazze’de yaşanan insanlık dışı uygulamaları kınadı..

TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI ÜMRANİYE’DE YAPILDI

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Toplantısı Ümraniye Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Başkan İsmet Yıldırım Gazze’deki yaşanan olayları kınayarak, “Oradaki kardeşlerimiz için şuanda en büyük desteğimiz; dua etmek ve yardım kampanyasını başlatmaktır” dedi.

Sert bir dille kınandı..

Toplantıda öncelikle Filistin’de yaşanan insanlık dramı ele alınarak İsrail sert bir şekilde kınandı. Daha sonra Türk Dünyası’nın sorun ve beklentileri konuşuldu. Toplantının açılış konuşmasını Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı Uğur İbrahim Altay, Filistin’de yaşanan insanlık dramı ele alınarak İsrail sert bir şekilde kınadı.

Yardım kampanyası..

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım programda kısa bir konuşma yaparak İsrail’in Filistin’e olan saldırısının bir an önce son bulmasını temenni etti. Ayrıca Başkan İsmet Yıldırım Gazze’ye düzenlenecek yardım kampanyasının çok yerinde olduğunu belirterek, “Bizlerin şuanda oradaki kardeşlerimiz için yapacağımız en büyük destek, dua ederek yardımda bulunmaktır” şeklinde konuştu. Başkan Yıldırım toplantıya katılımlarından dolayı tüm misafirlere teşekkürlerini sunarak konuşmasını sonlandırdı. Gündemdeki konuların görüşüldüğü toplantıda ayrıca Gazze’ye yardım kampanyası başlatıldı.

20. kuruluş yılı..

Belediyeler Birliği toplantılarıyla, Türk Dünyası arasındaki ortak kültür ve medeniyet mirasını temel alarak belediyeler arasında dayanışma ve yardımlaşma çalışmalarını sağlamak ve yönetimlerin birbirlerinin deneyimlerinden faydalanması amaçlanıyor.

Belediyeler birliğinin yönetim kurulu toplantısı TDBB’nin 20. Kuruluş Yıldönümü sebebiyle Beykoz Mecidiye Kasrı’nda düzenlenen törenle son buldu.

TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI ÜMRANİYE’DE YAPILDI

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT