Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri
Foto Galeri

Başkan Oral’dan küçük öğrencilere YERLİLİK vurgusu!

Yalova’nın Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Vakıfbank İlkokulu’nda düzenlenen Yerli Malı Haftası etkinliğinde, küçük öğrencilere yerli ve milli üretimin önemini anlattı.

Etkinlikte sadece tarım ürünlerinin olduğunu belirten Başkan Oral, Türkiye’nin sadece tarımda değil savunma sanayi başta olmak üzere her alanda yerli ve milli üretim yaptığını hatırlattı.

Oral’a sevgi seli..

Altınova’da sık sık eğitim kurumlarını ziyaret edip, her yaş gurubundan öğrenciyle bir araya gelen Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yeni haftaya Vakıfbank İlkokulu’nda başladı. Okulun 2/E sınıfı öğrencileri tarafından düzenlenen Yerli Malı Haftası etkinliğine katılan Oral, adeta çocukların sevgi seliyle karşılaştı. Aileler tarafından yerli ürünlerle hazırlanan stantları gezen Başkan Oral, kendi çocukluğunda da Yerli Malı Haftası’nın daha farklı etkinliklerle kutlandığını hatırlatarak, yerli malına önem verilmesi, bu konuya dikkat çekilmesi, çocukların ve gençlerin yerli ve millilik konusunda bilinçlendirilmesi açısından bu etkinliklerin önemli olduğunu vurguladı.

Sanayide yerlilik..

Çocuklarla ayaküstü keyifli bir sohbet yapan ve onlara sergilenen ürünleri bilip, bilmediklerini soran Başkan Oral, küçük öğrencilere Türkiye’nin son yıllarda sanayide yerlilik anlamında kat ettiği mesafeyi anlattı. Çocuklara seslenen Başkan Oral, “Çocuklar, bu ürünleri biliyor olmanız güzel. Demek ki bu etkinlikler amacına ulaşmış. Ama biliyorsunuz ki artık yerli malında bizim teknolojik ürünlerimiz var. Artık tankımızı yapabiliyoruz, uçağımızı yapabiliyoruz, topumuzu yapabiliyoruz. Değil mi? Fabrikalarımız var, yerli üretim yapan sanayimiz var. Dolayısıyla onlar da önemli. Tabi burada biz sadece tarımsal ürünlerimizi gösterdik. Ama esas sanayi ürünlerimizde artık ciddi bir şekilde önem arz ediyor. Onlar da ülkemiz açısından, bağımsızlık açısından çok önemli. Tarım kadar sanayi de önemli. İkisini bir arada götürüyoruz artık ülke olarak. Artık o konuya dikkat çekmemiz gerekiyor” dedi.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT