Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ekonomi

BAŞKAN SİLPAGAR’DAN BİTKİ ÜRETİM TESİSİ’NE ZİYARET

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçenin park, bahçe ve yeşil alanlarında kullanılan dış mekan bitkilerinin üretiminin yapıldığı Çiftlikköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Üretim ve Depolama Tesisi’ni ziyaret ederek çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

ÇİFTLİKKÖY’ÜN PARK VE BAHÇELERİ İÇİN YILDA 30 BİN BİTKİ ÜRETİLİYOR..

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yılda ortalama 30 Bin bitki ürettiğini dile getiren Başkan Silpagar, “Kendi tesislerimizde cüzi maliyetlerle üretimini gerçekleştirdiğimiz gül, lavanta, biberiye, adaçayı, taflan, defne, kekik, nane gibi aromatik bitkilerimizi ilçemizin farklı yeşil alanlarında değerlendiriyoruz. Burada aynı zamanda geri dönüşümden elde edilen malzemelerle oturma banklarının, kamelyalar, çöp kovalarını da yeniden imal ederek ilçemizin parklarında bunları kullanmaya başladık. Dışarıdan alım yerine kendi öz kaynaklarımızı kullanarak, çalışanlarımızın çabalarıyla ilçemize katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

“YÜRÜYÜŞ YOLUNDA Kİ KENT MOBİLYALARINI KENDİMİZ ÜRETİYORUZ”

GERİ DÖNÜŞÜMDEN KAZANDIRDIRILAN 50 ADET OTURMA BANKI BİTTİ..

M.Akif Ersoy Mahallesi’ne yeni bir görünüm kazandıran 100. Yıl Yürüyüş ve Bisiklet Yolu’nun yeşil alanları ve oturma gruplarının da burada yapılan çalışmalarla şekillenmekte olduğunu belirten Başkan Silpagar, “Yeni yürüyüş yolumuzun dış mekan bitkilerini burada üretiyoruz. Yürüyüş yolu çevresini de 4 metrelik ıhlamur, köknar, dişbudak, ladin, atkestanesi, akçaağaç gibi ağaçlarla donatacağız. Bu ağaçları da hibe yoluyla temin ediyoruz. Yine yürüyüş yolunda kullanacağımız oturma gruplarımız hazır durumda. Buradaki atölyemizde geri dönüşümden kazandırdığımız 50 adet oturma bankını bitirdik, kamelyalarımızın imalatı sürüyor. Kamelyası, bankları, çöp kovaları hep kendi üretimimiz ve bundan sonra da kent mobilyalarımızı bu şekilde üreterek ilçemize kazandırmayı planlıyoruz” dedi.

Üretim alanında köklendirilerek çoğaltılan dış mekan bitkilerinin yabani ot temizliği, gübreleme, ilaçlama, saksı değiştirme işlemlerinin titizlikle yapıldığını söyleyen Başkan Silpagar, “Bizim burada, Sultaniye Mahallemizdeki üretim ve depolama tesisimiz  6 bin 600 metrekarelik  bir alana sahip. 400 metrekarelik kısmını çelik serası olarak kullanıyoruz. Kendi öz kaynaklarımızla her yıl ürettiğimiz binlerce bitki, yeşil alanlarda ve parklarımıza hemşerilerimizle buluşuyor. Okullardan, camilerden, hemşerilerimizden gelen talepleri de imkan dahilinde geri çevirmiyoruz” ifadelerini kullandı.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT