Yerel Gündem Haber Girişi : 15 Eylül 2023 17:24

BAŞKAN TUTUK’TAN ÇALIŞMA SAHALARINI YERİNDE İNCELEME.

 

Sathi kaplama yol çalışmalarını sahada inceleyen Mustafa Tutuk, 550 metrelik toprak olan Bağlarbaşı Mahallesi'nde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Cadde’sine de toplam 6 bin metrekare alanlı sathi kaplama yapılacağını açıkladı.

 

Haber/Hanife CÖMEZ

  • Yeni yerleşim yerlerinde ikamet eden vatandaşlar; toz, toprak ve çamurlu yollardan kurtarılacak..

  •  

 

KANAAT HABER- Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, yapılan talebi görmezden gelemeyeceklerini söyleyerek, çalışması yürüttülen bir diğer alanın, Mustafa Kemal Paşa Mahalle’sinde ki, yeni yerleşim bölgelerindeki toprak yollar” dedi.

Yalova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin asfalt ve sathi kaplama çalışmaları belirlenen program kapsamında sürüyor. Bu kapsamda Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a iletilen talepler, Tutuk’un talimatları doğrultusunda program kapsamına alınarak yerine getiriliyor. Yeni yerleşim bölgelerinde ikamet eden vatandaşların toz, toprak ve çamurlu yollardan kurtaracaklarını söyleyen Başkan Tutuk, iş makineleri desteği ile yapılan çalışmaları bizzat yerinde inceledi.

 

 

Hemşehrilerinden gelen talep ve önerileri önemsediğini söyleyen Başkan Tutuk, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde tamamlanan sathi kaplama yolda incelemeler yaptı. Başkan Tutuk, “Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanemizin arkasında kalan Bağlarbaşı Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Cadde’mizin 550 metrelik toprak olan yolunu, bu bölgedeki toplam 6 bin metrekare alanı sathi kaplama yaptık. Bu yol minibüslerce de çok kullanılıyor. Bu konuda yapılan talebi görmezden gelemezdik. Çalışma yürüttüğümüz bir diğer alan da Mustafa Kemal Paşa Mahalle’mizdeki yeni yerleşim bölgelerindeki toprak yollar. Burada da yine sathi kaplama çalışması yaparak vatandaşlarımızı toz, toprak ve çamurdan kurtaracağız. Belirlenen programların dışında hemşehrilerimizin taleplerini de program kapsamına alıyoruz. Bizzat sahadayız ve vatandaşlarımızın neyi talep ettiğini yerinde görüp, sorunlarına çözümler üretiyoruz. Tamamlanarak hizmete sunulan ve kısa süre içerisinde tamamlanacak olan yeni yollarımızın mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Bahaddin Erbay’ın da yer aldığı incelemelerde teknik ekipten bilgi alan Başkan Tutuk, çalışmaların kısa sürede tamamlanması talimatını verdi.