Yerel Gündem Haber Girişi : 18 Eylül 2023 17:41

BAŞKAN TUTUK'TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

           BAŞKAN TUTUK’TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

"Aziz milletimiz şanlı tarihimizin her döneminde emsalsiz kahramanlık destanları yazmıştır."
 

 

             Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı..

.. 'Yaşanan coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir.'

 

Haber/ Hanife CÖMEZ

  • Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, “Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakarlığı ortaya koyan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir” dedi.

 

KANAAT HABER/ Gazilerimizin ülkenin her köşesinde tarihi bir miras olarak yaşamakta olduğunu söyleyen Başkan Tutuk mesajına şöyle devam etti; “İstiklalimiz ve istikbalimiz için canlarını seve seve feda etmeye hazır olan aziz milletimizin kahraman evlatları, şanlı tarihimizin her döneminde emsalsiz kahramanlık destanları yazmıştır. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canlarıæ pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Yürekleri vatan ve bayrak sevgisi ile dolup taşan gazi ve şehitlerimizin bizlere miras bıraktığı değerleri yaşatarak gelecek nesillere aktarmayı kendimiz için bir görev kabul ediyoruz. Kadim milletimiz dün olduğu gibi bugün de 'ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz' diyerek, istiklalini ve istikbalini 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşısında da göstermiştir.”

Tutuk, bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm şehitleri rahmet ve minnetle bir kez daha yad ederek, bütün gazilere Allah’tan hayırlı, sağlıklı uzun ömürler diledi.