Yerel Gündem Haber Girişi : 26 Mayıs 2023 18:27

BAŞKAN TUTUK’TAN “HEMŞEHRİ DERNEKLERİ BULUŞMASI”

 

BAŞKAN “ORTAK FAYDAMIZ YALOVA”

 

 

Hemşehri dernekleri mensuplarıyla bir araya gelen Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, “Şehrimiz adeta ülkemizin bir mozaiği. Sizlerle olan kardeşlik bağımızı daha da güçlendirmek istiyoruz. Hepimizin ortak paydası Yalova.Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

 

 

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, hemşehri dernekleri ile buluşma organizasyonu tertipledi. Altan Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye hemşehri derneklerinin başkanları, yöneticileri ve mensuplarının yanı sıra AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek de katıldı.

“Değişim ve Dönüşümü Biz Başlattık”

Gecede bir konuşma yapan Başkan Tutuk, göreve gelmesinden bu yana Yalova Belediyesi olarak şehirde yapılan hizmetleri sıraladı. Yalova tarihinde daha önce atılmamış adımları attıklarını söyleyen Başkan Tutuk, şehrin birçok sorununa çözüm üretme gayreti içerisinde olduklarını bildirdi. Altyapıdan üstyapıya birçok projenin hayat bulduğunu söyleyen Tutuk, “Yalova’mızda 6 Mart 2020’den bu yana büyük bir değişim ve dönüşümü başlattık. Göreve gelir gelmez ilk önceliğimiz mali disiplini sağlamak oldu. Bir önceki yönetimden kalan belediyemizden alacaklılara alacağını ödedik, belediyemizi icradan kurtardık. Kentsel dönüşümle ilgili büyük bir hamle yaptık. Bağlarbaşı’nda kentsel dönüşümü başlattık. 23 yıl aradan sonra 5-6 katlı binalarda dönüşümün önünü açtık. Yalova tarihinin en büyük yatırımı olan 500 milyon TL’lik dev ana isale hattı projesini başlattık. Burada daha sayamadığımız birçok çalışmanın içerisinde yer aldık. 14 mahallemizde de yatırımlarımız sürüyor. Şehrimizin hak ettiği yatırımlara kavuşabilmesi için durmadan yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Sizlerin görüşlerini de işin içine katarak bu şehirde büyük bir değişim ve dönüşümü yaşatacağız” dedi.

“Ortak Paydamız Yalova”