Yerel Gündem Haber Girişi : 26 Mayıs 2023 09:39

BAŞKAN TUTUK, TOGG HEYECANINI YENİDEN YAŞATTI

 

Türkiye’nin ürettiği yerli ve milli otomobili TOGG, tanıtım çalışmaları için Yalova’ya geldi. Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, test alanına TOGG ile gelerek aracıgörmek ve test etmek isteyen yüzlerce Yalovalı ile buluşturdu.

 

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, TOGG heyecanını Yalovalılara yeniden yaşattı. Geçtiğimiz haftalarda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank’ın katılımıyla Yalova’ya getirilen TOGG marka elektrikli araç, bu kez Başkan Tutuk’un himayesinde Yalovalılarla buluştu. Aracı deneyimlemek isteyen vatandaşların yanında oturan Başkan Tutuk, bu heyecanı Yalovalılarla paylaştı.Kataloğunda Gemlik mavisi olarak geçen mavi renkli, 77 YLV 77 plakalı TOGG, Yalovalıların beğenisini topladı. Vatandaşlar, aracı inceleyip kullanma fırsatı buldular.

 

Başkan Tutuk, “Türkiye’nin bütün yollarında TOGG’u göreceğiz”

 

Başkan Tutuk, “Yalovalı gençler milli gururumuz TOGG’u tanısınlar diye aracı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan rica ettik, kırmayarak gönderdi. Gençlerimiz Yalova’da TOGG ile tur atıp inceliyorlar. Yalova Belediyesi ve Yalova Valiliği’ne de TOGG gönderilecek. Yalova’dan TOGG çıkan vatandaşlarımız da araçlarını almaya başladı. Birkaç ay içerisinde Türkiye’nin bütün yollarında TOGG’u göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Aracın Kent Müzesi çevresindeki tanıtımının akabinde Başkan Tutuk, araç ile Yalova’nın işlek cadde ve sokaklarında da tur atarak hemşehrilerinin aracı yakından görmesine, fotoğraf çektirmesine ve incelemesine de olanak sağladı.Şehirde tur atan Başkan Tutuk’a, vatandaşlar alkışlarla, trafikteki diğer sürücüler ise korna sesleri ile destek verdi. Başkan Tutuk, Yalova-Bursa karayolu üzerindeki trafik denetleme noktasına da TOGG ile giderek burada görevli jandarma ve emniyet trafik personelini selamladı.