Yerel Gündem Haber Girişi : 11 Eylül 2023 11:10

BAŞKAN TUTUK “YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN”

Tutuk, ortak hedeflerinin milli ve manevi değerlerine bağlı iyi yetişmiş donanımlı nesiller yetiştirmek olduğunu söyledi..

Haber/Hanife CÖMEZ

Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, “2023-2024 eğitim-öğretim yılının, başta öğrenciler olmak üzere, öğretmenler ve eğitim camiasına hayırlı olmasını ve herkese başarı getirmesini temenni ederek yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Tutuk mesajında, “Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Bir ülkenin kalkınmasında muasır medeniyetler seviyesine ulaşması ancak yeni nesillerin iyi bir eğitim ve öğretim almasıyla mümkündür’ sözünden yola çıkılarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkenin eğitim ve öğretimde, diğer ülkelerle yarışır hale geldiğini ve büyük bir yol kat ettiğini vurguladı.


Tutuk, Yeni eğitim öğretim yılına başlayacağımız bu günde geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerini, yurdumuzun dört bir yanında fedakârlık örneği göstererek yeni nesiller yetiştiren saygıdeğer öğretmenlerimizi ve idarecilerimizin yeni eğitim öğretim yılı sevincini en samimi duygularımla paylaşıyorum. Milli ve manevi değerlerine bağlı, iyi yetişmiş, donanımlı nesillerin yetişmesi hepimizin ortak hedefidir. Milli ve manevi değerlerine bağlı, iyi yetişmiş, donanımlı nesillerin yetişmesi hepimizin ortak hedefidir. Geleceğimiz olan gençlerimizin en önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında öğrencilerimizin göstereceği başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, ileride birer yetişkin olarak yaşayacağınız hayatın temeli ve teminatı olacaktır” dedi.


 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle öğretmen ve öğrencilerin; sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim yılı geçirmelerini dileyen Tutuk, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının ülkemize hayırlı olmasını temenni etti.