Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri

BAŞKAN TUTUK’TAN YALOVA BALI İÇİN TAM DESTEK

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Arıcılar Birliği ile istişare toplantısında bir araya geldi..

Yalova Arıcılar Birliği Başkanı Hakan Gündüz ve üreticilerle düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Mustafa Tutuk, Yalova balının herkes tarafından tanınacağını söyledi.

Yalova Arıcılar Birliği tarafından Engelsiz Cafe’de düzenlenen toplantıya, Başkan Mustafa Tutuk da katılım sağladı. Tutuk, Yalova Arıcılar Birliği üyeleriyle, Yalova Balı’nın tanıtım ve pazarlanmasına yönelik yapılacak destekleri istişare etti.

Birlik Başkanı Gündüz, “Bu bizim geçim kaynağımız”

Yalova Arıcılar Birliği Başkanı Hakan Gündüz, toplantıda yaptığı konuşmada, “Sayın başkanım sizleri aramızda görmekten ötürü memnuniyetimizi ifade etmek isteriz. İlk defa başkanlık düzeyinde büyük bir destek görüyoruz. Karşılıklı istişare etmek istedik. Arıcılık hobi değil bir sektördür. Bu bizim geçim kaynağımız. Yalova Arıcılar Birliği olarak destek bekliyoruz. 500’e yakın üyemiz var. Arıcılık doğaya zarar vermeden yapılan bir sektör. Arıcılar aynı zamanda doğanın koruyucularıdır. Piyasada etiketsiz, sahte ballar var. Pazar yerleri cami önlerinde bal satışının yapılmasını istemiyoruz. Yalova’nın gerçek balını, tüketici ile buluşturmak istiyoruz” şeklinde konuşarak yaşanan sorunlara ilişkin görüşlerini belirtti.

Tutuk, “Yalova balını herkes tanıyacak”

Toplantıda konuşan Başkan Tutuk ise; “Yalova balının pazarlanması konusunda sizlere elimizden gelen desteği sunacağız. Özellikle İDO yanında yer alan satış ofisinde kadın kooperatifine yönelik satışlar yapılmakta. Bizler, burada Yalova balının da yer almasını sağlayabiliriz. Sizlerin ürünlerini nakde çevirmek üzere çalışma yapacağız. Bu ofisin önünden gün içerisinde binlerce insan geçiyor. Bu konuda sunabileceğim en büyük destek tanıtıma katkı sağlamak, markalaştırmak ve bunun satılmasına olanak sağlamak olacaktır. Kestane, ıhlamur ve çiçek balı olmak üzere satışlarını yapabiliriz. Arıcılar birliğinin amacı da birliğe para kazandırmak değil arıcıya para kazandırmaktır. Bizler de buna destek olmaya çalışacağız. Yalova Balımız da tıpkı Yalova Aronyası ve Yalova Kivisi gibi coğrafi işaret tescilli ve katma değeri yüksek bir ürün olarak yerini alacaktır” dedi.

Programın sonunda Yalova Arıcılar Birliği Başkanı Hakan Gündüz, Başkan Tutuk’a desteklerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT