Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri

Bilge Okullarından fark yaratan, Cumhuriyetin 100. Yıl kutlaması

Bilgi okulları öğrencileri Cumhuriyetin 100’üncü Yıl kutlamalarını çeşitli etkinliklerle gerçekleştirdi. 29 Ekim saat 15’te İDO’dan Yürüyen Köşk’e tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin katılımıyla gerçekleştirdikleri yürüyüşte kırmızı beyaz kıyafetleri ile atalarının evine, Atalarının bir zamanlar yaşamış olduğu, nefes almış olduğu yere heyecan içinde yürüdüler.

Duygularını atalarına yazdılar.
Her bir öğrencinin Atatürk için hissettiği duyguyu kaleme aldığı mektuplar Yürüyen Köşkte Uluslararası Kadın Ve Toplumsal Gelişim Derneği Başkanı Nurten Anıl’a Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Ve Anıtkabir’e ulaştırılması için teslim edildi.
Geçtiğimiz günlerde Yalova’nın çeşitli mahalle ve köylerinden 100 katından toplanan mektupların meclise ve Anıtkabir’e teslim edilmesinin ardından öğrenciler böyle bir çalışmayı gerçekleştirip kendileri de aynı heyecan ve hevesle duygularını kâğıda döktüler.

“Fark yarattıklarına inanıyorum”
“Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk, silah arkadaşları, şehit ve gazilerimize çok şey borçluyuz bu vatan onların sayesinde bizim, Özgür ve hür. Öğrenciler çok güzel bir düşünce ile 29 Ekim’i kutladılar fark yarattıklarına inanıyorum. Başta Müdür Nazmi Karahasanoğlu olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkürü bir borç bilirim. Sizlerin yetiştirdiği cumhuriyetçi çocuklarla ülkemiz, vatanımız ilelebet yaşayacak ve hür kalacaktır. Bu mektupları biz yalnız götürmeyelim sizlerle birlikte götürelim” diyen Anıl, en yakın zamanda öğrencilerle birlikte meclise ve Anıtkabir’e gideceklerinin sözünü verdi.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT