Yerel Gündem Haber Girişi : 17 Eylül 2023 20:07

BİR TON KATI ATIK TOPLANDI!

  • Gereksiz plastik kullanımını azaltmak ve geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, Yalova Belediyesi, ‘Dünya Temizlik Günü’nde yerini alarak temizlik serüvenine ortak oldu..
     

  • Farkındalık yaratmak için düzenlenen etkinlikte kısa zaman içinde 1 ton katı atık toplandı. Kedi, köpek kulübeleri ve kuş yuvalarının yapımından sonra minik çevreciler, yapılan malzemeleri kendileri istedikleri gibi boyadı..

Yalova Belediyesi, ‘Dünya Temizlik Günü’nde yerini alarak temizlik serüvenine ortak oldu..


Haber/Hanife CÖMEZ


Yalova Belediyesi ile ‘Let's do it Türkiye’ iş birliğinde, Yalova sahil bandında temizlik çalışması gerçekleştirildi..

 

KANAAT HABER/ 16 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Yalova Belediyesi ve Let’s Do it Türkiye Hareketi (Hadi Yapalım), çevre gönüllüleriyle Yalova sahil bandında temizlik çalışması gerçekleştirdi.

 

İdo iskelesi doğu sahil bandı boyunca devam eden temizliğe, Yalova Belediyesi ve Let’s Do it Türkiye Hareketi dışında İl Özel İdaresi, Yalova Gençlik Merkezi, Yürüyen Köşk Derneği, Yeni Yaşam Engelliler Derneği, Zeytin Dalı Derneği, Birlikte Kanserle Mücadele Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Bahçeşehir Koleji ile birlikte öğrenciler ve vatandaşlar katılım sağladı. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte 1 ton katı atık toplanarak geri dönüşüm tesisine gönderildi.

 

 

Minik çevreciler tarafından boyandı..

Kolları sıvayan vatandaşlar, piknik alanları, kumsal, kayalıklardan ve denizden çeşitli atıkları toplayarak çevre hareketine katıldılar. Yalova Belediyesi personellerinin ve araçlarının da destek verdiği etkinlik Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünyaya çevrecilik dersi verdiği Yürüyen Köşk’te son buldu. Let's Do It Yalova İl Temsilcisi Makbule Budak Çalışkan burada kısa bir konuşma yaparak etkinliğe katılım sağlayan tüm kurum ve derneklere etkinliğe başından bu yana destek veren Yalova Belediyesine teşekkür etti.

 

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından, Yürüyen Köşk bahçesinde geri dönüşümden elde atıklardan yapılan kedi, köpek kulübeleri ve kuş yuvalarının nasıl yapıldığı konusunda bilgi verildi. Ardından minik çevreciler yapılan malzemeleri kendileri istedikleri gibi boyandı.