Ulusal Gündem Haber Girişi : 16 Mart 2023 16:25

BOLU'DA 4.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM! DÜZCE, İSTANBUL VE ANKARA'DAN HISSEDİLDİ

AFAD'ın verilerine göre saat 13.55'te merkez üssü Bolu olan 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, Ankara ve Düzce'den de hissedildi. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı depreme ilişkin mesaj paylaştı. Depremin ardından Bolu Valisi Erkan Kılıç ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya deprem sonrası herhangi bir olumsuzluk olmadığını bildirdi. 

 

 

AFAD'dan yapılan açıklamada "Bolu ilimizde saat 13.55’te 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi" denildi. Depremin derinliği 8.13 kilometre olarak açıklandı. 

 

 

İSTANBUL, ANKARA VE DÜZCE'DEN DE HİSSEDİLDİ 

 

 

Bolu'daki deprem İstanbul, Ankara ve Düzce'den de hissedildi. Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı depreme ilişkin mesajlar paylaştı. 

 

 

İSTANBUL VE BOLU VALİSİNDEN AÇIKLAMA 

 

 

Bolu Valisi Erkan Kılıç deprem sonrası "İlimizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı, tarama sürüyor" dedi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise "13.55'te Bolu merkezli AFAD verilerine göre 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Deprem nedeniyle İstanbul'da herhangi bir olumsuz durum ihbarı alınmamıştır. Allah ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun" mesajını paylaştı. 

 

 

Haber Paula Papureanu