Yerel Gündem Haber Girişi : 08 Eylül 2023 11:37

Bu bisikletleri belediye dağıtıyor: Her eve bir bisiklet!

 

 

Oral, şimdilik 3 binden fazla bisikletin dağıtılacağı projenin bundan sonra ilçeye gelip yerleşenleri de kapsadığını, başvurmaları halinde Altınova'nın yeni sakinlerine de bisiklet vereceklerini söyledi.

Altınova Belediyesi, ilçedeki yaklaşık 3 bin haneye bisikletlerini teslim etti…

 

Türkiye’de ilki gerçekleştirdi

Altınova Belediyesi, 'Her Eve Bisiklet' kampanyası çerçevesinde son bisiklet dağıtım programını, iki sokakta birden gerçekleştirdi. Dağıtım programlarıyla, yaklaşık 3 bin bisiklet ilçe halkına hediye edildi.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 2019 yılındaki yerel seçim sürecindeki sözlerinden birisi olan 'Her Haneye Bir Bisiklet Projesi' ni hayata geçirdi. Mahallelerde düzenlenen dağıtım programlarıyla her haneye bir adet bisiklet teslim edildi. Son dağıtım programında konuşan Başkan Oral, programlar bitse de başvuramayan kişiler için de yıl sonuna kadar dağıtımların yapılacağını söyledi.

 

Kurallara uyalım”

Altınova’nın sokak ve caddelerinde bisikletleri kullanılırken görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Oral, “Araç sürücülerinden bisikletlilere karşı dikkatli olmalarını istedi. Oral, “Hem bisiklet hem de araç sürücülerimizin dikkatli olmalarını istiyoruz. Çünkü Altınova’nın her sokağından, her köşesinden bir bisikletli çıkacakmış gibi hareket etmemiz gerekiyor. Biz ilçe genelinde bisiklet uyarı tabelalarını hızlı bir şekilde yaptırıyoruz. Onları da kısa zaman içerisinde ilçemizin her köşesine asacağız” ifadesini kullandı.

“’Harekette bereket vardır”

Oral, projenin sağlıklı, ekoloji gibi bir çok konuda önem taşıdığına vurgu yaparak şunları kaydetti: “Bundan sonraki süreçte daha sağlıklı bir Altınova için de hep beraber çalışacağız. Ben özellikle bu zorlu dağıtım sürecinde görev alan belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü akşam 10-11’lere kadar bu dağıtım sürdü. Altınova’ya hayırlı olsun diyoruz. Eskilerde bisiklet kültürümüz vardı. Yeniden Altınova’da canlandırıyoruz. Bundan sonraki süreçte caddelerde dolaşan araç sayısını azaltıp hem otopark sorununu çözmüş olacağız hem de bisikleti çoğaltacağız inşallah. ’Haydi pedallıyoruz’, ’Harekette bereket vardır’ diyoruz. İnşallah bu şekilde devam edeceğiz."

7'den 70'e TEŞEKKÜR..

7'den 70'e farklı yaş gruplarından birçok vatandaşın katıldığı dağıtım töreninde bisikletlerini teslim alan çocuklar, hemen cadde üzerinde tur atmaya başladı. Kendileri, çocukları veya torunları için bisikletleri teslim alan ileri yaşlardaki vatandaşlar da kampanyadan dolayı Belediye Başkanı Oral ve ekibine teşekkür etti.