Yerel Gündem Haber Girişi : 05 Eylül 2023 15:20

CAMİLER YOL GÖSTEREN BİR KURUMDUR

 

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutladı.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Oral, din görevlilerinin namaz kıldıran memur değil, sosyal hayata müdahale eden kanaat önderi olmaları gerektiğini söyleyerek, toplumda birlik ve beraberliği güçlendiren din gönüllülerine teşekkür etti.

 

CAMİLER HER KESİMİ KUCAKLAR”

Oral, camilerin,  toplumun her kesimini kucaklayan, sosyal yaşantının içinde olan ve insanlara dini inançları konusunda yol gösteren bir kurum olduğunu ifade etti.

Camilerin, ibadet yapmanın yanı sıra, sosyal hayatta da çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Oral, “Milletin dini, sosyal ve kültürel hayatta da önemli yer tutan camilerimiz ve bu camilerde hizmet sunan din görevlilerimiz toplumumuz için önemli değerlerdir. Camiler sadece ibadetlerin yerine getirildiği mekânlar değil, aynı zamanda sosyal bütünleşmenin ve dini aydınlatmanın gerçekleştirildiği, sosyal konuların ele alındığı mekânlardır. Camiler; gençlerin, çocukların, kadınların ve toplumdaki herkesin buluşacağı sosyal ve kültürel faaliyetlerin merkezi olmalıdır” dedi.

 

“ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP”

Başkan Oral yayımladığı mesajda, “Camilerin toplumun her kesimini kucaklayan, sosyal yaşantının içinde olan ve insanlara dini inançları konusunda yol gösteren bir kurum olmuştur. Camilerin, ibadet yapmanın yanı sıra, sosyal hayatta da çok önemli bir yere sahip. Milletin dini, sosyal ve kültürel hayatında önemli yer tutan camilerimiz ve bu camilerde hizmet sunan din görevlilerimiz toplumumuz için önemli değerlerdir.

“CAMİLER MERKEZİMİZDE YER ALMALI”
Camiler sadece ibadetlerin yerine getirildiği mekanlar değil, aynı zamanda sosyal bütünleşmenin ve dini aydınlatmanın gerçekleştirildiği, sosyal konuların ele alındığı mekanlardır. Camiler; gençlerin, çocukların, kadınların ve toplumdaki herkesin buluşacağı sosyal ve kültürel faaliyetlerin merkezi olmalıdır” dedi.