Yerel Gündem Haber Girişi : 18 Temmuz 2022 23:29

ÇİÇEK ÇİFTİNİN, DÜĞÜN PASTASININ YERİNİ BAKLAVA ALDI

 

Yalova’da gerçekleşen düğünde gelin ve damat düğün pastası yerine özel olarak hazırlanan 4 katlı baklavayı keserek bir ilke imza attılar.

 

 

Yalova’nın tanınmış esnaflarından, 40 yılı aşkın süredir baklava ustalığı yapan Ahmet Çiçek, oğlunun düğünü için dört katlı baklava tasarladı. 

 

 

 

Düğün pastası yerine ikram edilen baklava, davetlilerden tam not aldı.

 

 

 

 

Betül-Yusuf Çiçek çifti düğünlerinde düğün pastası yerine baklava kesmeyi tercih etti.

 

Baklava Ustası Ahmet Çiçek'in oğlu Yusuf Çiçek, dün Otağ tesislerinde düzenlenen düğünle Betül Karataş ile dünya evine girdi. Genç çifttin düğün pastası baklavalardan özel olarak hazırlandı. Düğünde gelin ve damat düğün pastası yerine özel olarak hazırlanan 4 katlı baklavayı kesti.

 

 

 

 

Yusuf ve Betül’ün düğün merasimine katılanlara da baklava ikram edildi.

 

Salona getirilen baklava davetlilerin alkışları eşliğinde gelin ve damat tarafından kesildi. Davetlilere de pasta yerine baklava ikramı yapıldı.

 

 

 

Genç çiftlerin nikahını Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk kıyarken nikah şahitliğini de AK Parti Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve İl Jandarma Komutanı Mustafa Bakçepınar ve Bora Tanaçan yaptı.