Yerel Gündem Haber Girişi : 15 Eylül 2022 18:50

ÇİFTÇİ DANIŞMA MERKEZİ HİZMETTE...

 

ÇİFTÇİ DANIŞMA MERKEZİ HİZMETTE...

 

Altınova Belediyesi ile Yalova Ziraat Odası Başkanlığı işbirliği ile Altınova Belediyesi Hizmet Binası Zemin Katında Çiftçi Danışma Merkezi Oluşturuldu.

 

Belediyesi ile Yalova Ziraat Odası Başkanlığı işbirliği ile Altınova Belediyesi Hizmet Binası Zemin Katında Çiftçi Danışma Merkezi Oluşturuldu. Merkez haftada 2 gün Pazartesi ve Perşembe günleri hizmet verecek.

 

“Tarımın ve çiftçimizin yanındayız”

 

İlçede tarıma büyük önem verdiklerini, çiftçiye imkânlar çerçevesinde destek olduklarını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Belediye olarak 2018 yılında başlattığımız ‘Üreticiye Destek Projesi’ kapsamında 200 bin ata tohumu toprakla buluştu. Tamamen yerli tohumdan elde edilen fidelerin çoğalma imkânının da bulunuyor.

 

Çiftçi Danışma Merkezi’ni özellikle kivi hasadı öncesinde çiftçilerimizin mağdur olmaması için geçici olarak oluşturduk. Bizim talebimiz ve çalışmamız ilçemize Ziraat odası Şubesinin açılmasıdır” diye konuştu.

 

Yalova’da ilk uygulama

 

Yalova’da ilk kez uygulamaya konulan Çiftçi Danışma Merkezi, Altınova Belediyesi Hizmet Binası Zemin Katında hizmete başladı. Altınova Belediyesi ile Yalova Ziraat Odası Başkanlığı işbirliği ile Altınova Belediyesi Hizmet Binası Zemin Katında oluşturulan Merkez, 2 gün Pazartesi ve Perşembe günleri hizmet verecek.

 

“Her türlü işlemler yapılacak”

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın ilçeye çok önemli bir hizmeti getirdiğini ifade eden Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, “Haftada 2 gün hizmet vereceğimiz Çiftçi Danışma Merkezi2nde Altınovalı çiftçilerimizin her türlü işlemlerini yapıp bilgi vereceğiz.

 

“Çiftçiye verdiği değeri ve desteği gösteriyor”

 

Bu uygulama Yalova genelinde sadece Altınova’da uygulanmaya başlandı. Bu da Altınova Belediye Başkanımız Dr. Metin Oral’ın çiftçiye verdiği değeri ve desteği gösteriyor. Çiftçimize bugüne kadar her tür desteği veren belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.