Yerel Gündem Haber Girişi : 13 Eylül 2023 16:26

ÇİFTLİKKÖY’DE 2023-24 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI’NIN AÇILIŞI YAPILDI


 

Çiftlikköy Ruhsar Aksoy İlkokulu’nda yapılan, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının açılış töreninde, minik öğrenciler sergiledikleri gösterilerle beğeni topladı..

 

 

Haber/Hanife CÖMEZ

 

Ruhsar Aksoy İlkokulu’nda, Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir ve ilçe protokolü katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından okulun 4. Sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği folklor gösterileri ilgiyle izlendi. Okul öğrencilerinden İklim Mina Yolcu ve İnci Koçyiğit’in ‘Okulum’ ve ‘Eğitim Gelir Aklıma’ adlı şiirleri okumasının ardından son sınıf öğrencileri, okula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerine temsili hoş geldin hediyesi vererek, bayrak devri törenini gerçekleştirdi.

Tören sonrasında Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar tarafından okuldaki tüm 1.sınıf öğrencilerine Çiftlikköy Belediyesi tarafından ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleştirilen eğitim setleri hediye edildi. Başkan Silpagar, “Ruhsar Aksoy İlkokulumuzda yeni eğitim öğretim yılının açılış törenine katılarak, öğrencilerimizle bir araya geldik. Eğitim seti hediyelerini takdim ettik. Yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.