Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

ÇİFTLİKKÖY’DE HER MAHALLEYE AFET MÜDAHALE KONTEYNIRLARI

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ‘Afete Hazır Bir Çiftlikköy’ sloganıyla ilçenin her mahallesine ikişer adet olmak üzere toplam 12 adet Afet Müdahale Konteynırı yerleştirileceğini belirterek, “Mahallelerimizde oluşturulacak gönüllü kurtarma ekipleri, olası bir afette bu konteynırlardaki kurtarma malzemelerinden yararlanarak hafif kurtarma faaliyetlerinde etkin olacak“ dedi.

Başkan Silpagar, AK Parti İlçe Başkanı Serdar Kaya ile birlikte Çiftlikköy Belediyesi bünyesinde oluşturulan Afet İşleri Müdürlüğü görevine atanan Süleyman Çark’ı ziyaret ederek görevinin hayırlı olması temennilerini iletti. Belediyenin kaynak atölyesinde üretimi yapılan Afet Müdahale Konteynırlarını da inceleyen Başkan Silpagar, böylece maliyetin dörtte bir oranında düşürüldüğünü dile getirdi.

AMACIMIZ OLASI AFETTE İLK MÜDAHALE HIZINI ARTTIRMAK..”

Afet müdahale konteynırlarının içinde 28 kalemde 127 parça kurtarma malzemesi bulunacağını aktaran Başkan Silpagar, “Afete Hazır Bir Çiftlikköy sloganıyla ilçemizde bulunan tüm mahallelere Afet Müdahale Konteynırları yerleştirerek afet anında ilk müdahalenin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayacağız. Afet Müdahale Konteynırlarının üretimini Belediyemiz Kaynak Atölyesinde yaparak maliyeti dörtte bir oranında düşürdük. Mahallelerimizde oluşturulacak gönüllü ekipler, profesyonel kurtarma ekiplerinin müdahalesi öncesinde, onları beklemeden hafif kurtarma faaliyetlerini gerçekleştirebilecek. Amacımız, bu konteynırlardaki donanımla, hafif müdahale yapılabilecek şekilde gönüllülerimizi buluşturarak afet alanında müdahalenin daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamak olacak. İlçemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT