Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri

ÇİFTLİKKÖYLÜ KADINLAR KAĞIT HAMURU ATÖLYESİNDE

Çevre koruma haftasında Çiftlikköy Belediyesi’nin etkinlikleri kağıt hamurundan vazo yapımı atölyesi ile devam etti.

Çiftlikköy Belediyesi Sıfır Atık Merkezi’nde yapılan kağıt hamuru atölyesine Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele’nin eşi Yeşim Yele de katıldı. Paper pulp sanatçısı ve influencer Şeyma Varol’un eşliğinde düzenlenen atölye çalışmasına ilgi gösteren Çiftlikköylü kadınlar, geri dönüşümden elde edilen malzemeleri el yapımı biotutkalla birleştirerek kağıttan vazolar yaptı.

Katılımcılara kağıt hamuru hazırlamayı ve üretilen kağıt hamurunu çeşitli objelerle birleştirmeyi öğreten Varol, kağıt hamuru (paper pulp) sanatı hakkında bilgiler verdi. Varol, “Gazete kağıdı, yumurta viyolü, tuvalet kağıdı rulosu, koli gibi ürünlerden üretilen kağıt hamurunu ek bir kimyasal malzeme kullanmadan, kendi elde ettiğimiz biotutkalla birleştirerek hamur şeklinde bir hammadde elde ediyoruz. Bu hammadde ile vazo, biblo, saat, avize, abajur gibi ürünlerin yanı sıra kitaplık, raf, sehpa gibi ev ve ofis eşyaları da üretilebiliyor. Biz bu çalışmamızda deterjan kutusu gibi pet malzemeler kullanarak vazolar yaptık. Kağıt hamuru tekniğinin kullanıldığı objeler, kuruduktan sonra kırılmıyor olması ve hafif olması sebebi ile birçok alanda kullanılabiliyor” dedi.

Hafta boyunca yapılan çeşitli atölye çalışmalarında organik ya da geri dönüştürülebilir ürünlerin kullanıldığını dile getiren Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele de, “Çevre haftası programlarımız 8 Haziran Marmara Günü dolayısıyla cumartesi sabahı yapacağımız sahil temizliği etkinliği ile sona erecek. Çevre koruma haftasını çok güzel etkinliklerle tamamlamış olacağız” diye konuştu.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT