Yerel Gündem Haber Girişi : 15 Eylül 2022 19:29

ÇINARCIK BELEDİYEMİZ SOKAK HAYVANLARI İÇİN “GEÇİCİ BAKIMEVİ İZİN BELGESİ” ALDI

 

ÇINARCIK BELEDİYEMİZ SOKAK HAYVANLARI İÇİN “GEÇİCİ BAKIMEVİ İZİN BELGESİ” ALDI

 

Çınarcık Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, Doğa  Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından “Geçici Bakımevi İzin Belgesi” verildi.

 

Çınarcık genelinde sokak hayvanlarının her zaman yanında olan Çınarcık Belediyesine ait Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi artık tescillendi. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Çınarcık Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine “Geçici Bakımevi İzin Belgesi” verildi. Açıldı tarihten bu yana sayısız sokak hayvanının yanında olan ve onların her türlü tedavisini kendi bünyesinde gerçekleştiren Çınarcık Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi artık tescilli bir bakımevi oldu.

 

 

Çınarcık Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine “Geçici Bakımevi İzin Belgesini” Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü II. Bölge Yalova İl Şube Müdürü Nevzat Alğan, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’e teslim ederek, bugüne kadar doğa ve sokak hayvanlarına yapılan her türlü çalışma için Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’e teşekkür etti.

 

Çınarcık Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 6 Maddesi ile Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliğinin 5 Maddesi (İ) bendine istinaden yönetmeliğin 22,23,24. Maddelerindeki koşullarının tamamının eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinden dolayı 2022/03 ruhsat numarası ile “Geçici Bakımevi İzin Belgesi” almaya hak kazanmıştır.