Yerel Gündem Haber Girişi : 11 Ekim 2022 19:31

ÇOCUK PARKLARINA HER GEÇEN GÜN YENİLERİ EKLENİYOR

 

ÇOCUK PARKLARINA HER GEÇEN GÜN YENİLERİ EKLENİYOR

 

Yalova Belediyesi, çocukların doyasıya eğlenebilmeleri için çocuk parkları ve spor alanlarının yapımına devam ediyor. Bazı parkların yapımı tamamlanırken diğer parklarda ise peyzaj çalışmaları sürüyor.

 

Çocukları, güvenli şekilde kullanabilecekleri yeni nesil oyun grupları ile tanıştıran Yalova Belediyesi, yeni parkların yapımını da sürdürüyor. Bazı parklar yenilenirken yeni yapılan parklarda ise yeni nesil oyun grupları kullanılıyor.

 

Kazım Karabekir Mahallesi Defne Sokak ve Tutku Sokak, Dere Mahallesi Postacı Sokak ve İsmetpaşa Mahallesi Tınaztepe Sokak’ta ki parkların yapımı tamamlanırken peyzaj çalışmalarının ise kısa sürede tamamlanacağı bildirildi. Dere Mahallesi Erişmen Sokak’ta ki Abdülkadir Efendi Parkı, Süleymanbey Mahallesi Cengiz Koçal Caddesi üzeri ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Besteci Sokak’ta ki Şehit Eren Bülbül Parkı’nda ise eskiyen oyun grupları değiştirilerek yeni nesil oyun gruplarının montajı tamamlandı.

 

Başkan Vekili Tutuk, “En iyisini yapma gayretindeyiz”

 

 

“Yalovamızı çocuklarımızın doyasıya eğlenebilecekleri yeni parklarla buluşturmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerine başlayan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Bizlerin geleceği olan kıymetli çocuklarımız için elimizden gelenin en iyisini yapma gayretindeyiz. Mahallelerimizde mümkün olabilecek her noktada ailelerin nefes alabileceği, çocukların ise doyasıya eğlenebileceği parklarla donatmaya özen gösteriyoruz. Eskiyen, bakımı yapılamayacak durumda olan parklarımızı da değiştirerek yeni nesil oyun grupları ile donatıyoruz. Çocuklarımız için her şeyin en iyisini, en güzelini istiyoruz. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.