Siyaset Haber Girişi : 22 Mayıs 2023 07:31

 Daha güçlü bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edelim.

.”29 Mayıs sabahında kimsenin hakkının çiğnenmediği, demokrasisi ve adaleti eksiksiz işleyen, daha güçlü bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edelim.”

 

 

 

Millet İttifakı’nın Yalova’daki 6 il başkanı bir araya gelerek ortak bir basın açıklaması yaptılar. Yalı Caddesi’nde bulunan Cumhurbaşkanlığı seçim ofisinde düzenlenen toplantıda; CHP İl Başkanı Muttalip Tunç, Demokrat Parti İl Başkanı Zehra Görener, Saadet Partisi İl Başkanı Celal Korkmaz, DEVA Partisi İl Başkanı İbrahim Çabuk, Gelecek Partisi İl Başkanı Kürşat Emre Çandır ile İYİ Parti İl Başkanı Osman Kendir hazır bulundu.

 

 

‘14 Mayıs seçimleri iftiraların gölgesinde gerçekleşti’

 

Tüm başkanlar adına açıklama yapan Gelecek Partisi İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, “Her ne kadar ilk tur seçimlerinde sonuçlar istediğimiz gibi olmasa da ikinci tur seçimlerinden zaferle çıkacağımızdan eminiz. İlk tur seçimleri öncesi tüm kamu kaynakları ve medya gücüyle, o da yetmemiş olacak ki kulaktan kulağa Millet İttifakı’nı bölücü ve yıkıcı terör örgütleri ile ilişikli gösterdiler. Utanmadan, sıkılmadan, Allah’tan korkmadan bizleri PKK ve FETÖ yandaşıymışız gibi göstermeye gayret ettiler. Ülkemizin her bir ferdinin sorununu çözmek, ekonomiden demokrasiye, iç-dış güvenlik sorunlarından hukukun üstünlüğüne kadar daha gelişmiş, daha modern ve daha huzurlu bir Türkiye’yi yeniden inşa etmek için yola çıkan, farklı kimlik ve dünya görüşüne sahip siyasi partilerden oluşan ittifakımıza hiçbir ahlak kuralı tanımadan saldırdılar. Milletimizi korkuya sevk edip istedikleri doğrultuda yönlendirdiler. Maalesef 14 Mayıs seçimleri tüm bu iftiraların gölgesinde gerçekleşti ve milletimizin bir kısmının aslı astarı olmayan bu dedikodulardan etkilendiği anlaşıldı” ifadeleri kulandı

 

 Daha güçlü bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edelim.

 

“Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin hiçbirisi, hiçbir terör örgütüne en ufak bir tavizde bile bulunmaz, genel başkanlarımızdan en ücra yerlerdeki seçmenimize kadar teröre, ayrılıkçı yaklaşımlara, Anayasa’yı tanımayan faaliyetlere hoşgörüyle bile bakmaz” diyen Çandır, sözlerini şöyle tamamladı: “Tam aksine bu saydığım ilkesizlikler geçmişinden bu güne kadar Cumhur İttifakı’nın özellikleridir. Cumhur İttifakı’nın, iktidarını devam ettirebilmek için, oturdukları koltuklardaki kirlenmişliğin fark edilmemesi için, bugün Hizbullah’ın uzantısı olan HÜDAPAR ile olduğu gibi geçmişte de başka başka bölücü örgütler ile sarmaş dolaş oldukları hepimizin malumudur. Bizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, İsmet İnönü’nün, Mareşal Fevzi Çakmak’ın, Kazım Karabekir Paşa’nın, Rauf Orbay’ın, Celal Bayar’ın ve saymakla bitiremeyeceğimiz nice kahramanlarımızın önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ilelebet yaşatmaya ant içerek bu yola çıktık. Anadolu’nun tek bir çakıl taşını bile gerekirse canımızla koruyacağımıza şerefimiz üzerine yemin ederek bu yola çıktık. Aziz Yalovalılar, oyunuzu kime vermiş olursanız olun her bir oy bizim için kutsaldır. 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimleri için mutlaka yeniden sandığa gidip oyumuzu kullanalım ve oyumuza sahip çıkalım. Birinci tur seçimlerinde oy kullanmayan çok kıymetli hemşerilerimiz; sizler de ikinci tur için mutlaka oylarınızı kullanınız ve ülkemizin geleceğine hep birlikte sahip çıkalım. 29 Mayıs sabahında kimsenin hakkının çiğnenmediği, demokrasisi ve adaleti eksiksiz işleyen, daha güçlü bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edelim. Oylarımızı ilkeli, dürüst, liyakatli aday olan 13. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na verelim.”