Yerel Gündem Haber Girişi : 17 Mart 2023 09:55

DAHA TEMİZ BİR YALOVA İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM

DAHA TEMİZ BİR YALOVA İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM

 

Daha temiz bir Yalova için çalışmalarına aralıksız olarak devam eden Yalova Belediyesi, eskiyen ve işlevini yitiren çöp konteynerlerini daha dayanıklı olan yer üstü konteynerlerle değiştiriyor.

 

 

 

Şehir merkezinin yoğun olarak kullanılan bölgelerinde çöp konteynerlerini çevreci yer üstü çöp konteynerleriyle değiştirenYalova Belediyesi ekipleri, Paşakent Mahallesi’nde bulunan çöp konteynerlerini de yeniliyor.

 

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Süleymanbey, Fevzi Çakmak Mahalleleri ardından Paşakent Mahallesi’ne de yer üstü yeni tip konteynerler koyduklarını belirten yetkililer; “Yalova Belediyesi olarak son 3 yıl içerisinde Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk ile birçok yeniliklere imza attık. Araç ve ekipmanlarımız yenilendi ve yenilenmeye de devam ediyor. Ekiplerimiz tarafından Paşakent Mahallemizde yerleri tespit edilen noktalara yer üstü yeni tip konteynerleri yerleştiriyoruz. Yeni konteyneri daha önce Süleymanbey, Fevzi Çakmak Mahallelerinde yerleştirmiştik ve olumlu dönüşler almıştık. Şimdi ise Paşakent Mahallesinde bulunan eski konteynerleri yenileri ile değiştiriyoruz. Yeni tip konteynerlerimiz hem dayanıklı olmakla birlikte hem de halk sağlığı açısından daha güvenlidir” dediler.