Yerel Gündem Haber Girişi : 19 Eylül 2023 15:59

DEDE İŞGÜCÜ PİYASASININ NABZINI TUTMAK İÇİN SAHADA!Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede, istihdam alanında iş birliği çalışmaları kapsamında işveren ziyaretlerine devam ediyor..

 

Haber/Hanife CÖMEZ

 

 

  • .. 'İşverenleri, çalışma hayatı ilgili güncel teşvikler ve İŞKUR’un hizmetleri hakkında bilgilendiriyoruz.'

 

  • .. 'İşverenlerden, işgücü piyasasının genel durumu ve geleceğe yönelik yatırım planlamalarıyla ilgili bilgiler alıyoruz.'

 

KANAAT HABER/ İŞKUR, Yalova’da ihracat yapan ve e-ticaret platformlarında satış gerçekleştiren firmalara yönelik gerçekleştirilen ziyaretlerde firma temsilcileri ile istihdam alanındaki yeni yatırımlar ve istihdam teşvikleri hakkında görüş alış verişi yapılıyor.

Sahada yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İl Müdürü Dede; “İşgücü piyasasının nabzını tutmak amacıyla işletmelerimizi belli aralıklarla yakından takip ederek saha ziyaretleri yapıyoruz. İş gücü piyasası politikaları ve aktif istihdam çalışmalarında kullanılmak üzere; çalışma hayatı ilgili güncel teşvikler ve İŞKUR’un hizmetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunarak firma yetkililerinden; üretim süreçleri, istihdam ve sektördeki işgücü piyasasının genel durumu ve geleceğe yönelik yatırım planlamaları ilgili bilgiler alıyoruz” dedi.