Yerel Gündem Haber Girişi : 12 Eylül 2023 22:04

DEVLET HASTANESİNE YENİ UZMAN

 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr Serra Bülbül Acar göreve başladı..

 

Haber/Hanife CÖMEZ

Alanında uzman doktor kadrolarınca oluşmakta olan Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü, son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına hizmet sunmaya devam ediyor.

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi son olarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr Serra Bülbül Acar’ı hekim kadrosuna dâhil etti.

Hekim kadrosunu güçlendirerek hastalarına daha iyi bir hizmet vermeyi hedeflediklerini belirten Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi, Uzm. Dr Serra Bülbül Acar ile birlikte, çocuk sağlığı ve hastalıklarındaki uzman hekim sayısının 9’a yükselmiş olduğunu söyledi. Konuyla ilgili açıklama yapan hastane yönetimi, “Hastanemize yeni atanan hekimlerle kadromuz daha da güçlendi. Hastanemiz gerek hekim kadrosu ve gerekse teknik donanımını arttırıp geliştirerek Yalovalılara daha iyi ve hızlı hizmet etme gayreti içerisinde olmaktadır. Yeni başlayan doktor arkadaşlarımıza hoş geldiniz der, hayırlı olmasını temenni ederiz” dediler.
Çocuk sağlığı ve hastalıkları hakkında kısa bir bilgi veren yetkililer, çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünün, pediatri bölümü olarak tanımlandığını söyledi. Yönetim, pediatri bölümü genel bir tanım ile çocuğun gelişimiyle ilgilenen bilim yada bebek ve çocuklarla ilgilenen tıp dalı olarak açıklamanın doğru olduğunu da sözlerine eklediler.