Yerel Gündem Haber Girişi : 15 Eylül 2023 11:31

DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ'NÜN DE ALTINOVADA BULUŞUYORUZ

 

 

 

81 İl'de gerçekleştirilecek olan Dünya Temizlik Günü etkinliğinde Altınova Belediye'si, yarın Hersek sahilinde kıyı ve deniz temizliği yapacak..

 

Haber/Hanife CÖMEZ

KANAAT HABER-Altınova Belediyesi ve Let’s Do It Türkiye, 16 Eylül 2023 Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında Hersek sahilinde kıyı ve deniz temizliği yapacak.

 

5 kategoride çöpler toplanacak..

16 Eylül Cumartesi günü saat 15.30’da başlayacak etkinliğe kentte bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katılarak destek verecek. 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan etkinlikte 5 kategorideki çöpler (kağıt, plastik, metal, cam, izmarit) ayrıştırılarak toplanacak.

Etkinliğe katılan gönüllü vatandaşlar, doğaya atılmış kağıt, plastik, metal, cam ve izmarit atıklarını toplayacak. Etkinlik kapsamında çevre kirliliği hakkında farkındalık oluşturulacak.

 

81 İl'de çöpler toplanacak..

Geçtiğimiz yıllarda dünya genelinde 191 ülkede 60 milyondan fazla insanın çöp körlüğünü yenmesi ve farkındalık oluşturmasına katkı sağlayan Dünya Temizlik Günü her yıl eylül ayının üçüncü cumartesi yapılıyor. Etkinlik bu yıl 16 Eylül 2023 tarihinde 81 ilde ve onlarca noktada gerçekleştirilecek.