Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Ekonomi

Dünyanın en eski mesleklerinden ve en itibarlı işidir ÇİFTÇİLİK

KANAAT HABER olarak tarım nüfusunun ağırlıklı olduğu ülkemizde, geçimini topraktan sağlayan ve  dört mevsim üretim yaparak, sofralarımıza gelen besinlerin emek gücünü oluşturan çiftçilerimizin gününü kutlarız..

Haber/Hanife Cömez

Tarım ülkesi olması ve tarım sektörünün nüfusun dörtte birini istihdam etmesi nedeniyle, ülke ekonomisi açısından büyük önem taşıyan Türkiye, Dünya’nın en büyük sekizinci tarım ülkesidir..

Çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlayan Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, hayatın en önemli unsurlarından birinin de tarım ve çiftçiler olduğunu söyledi..


Suat Parıldar yayımladığı mesajında çiftçilere seslendi: “Üretim yaparken suyu verimli kullanalım, ürünün istediği kadar sulama yapmalım. Ve TARSİM sigortalarını muhakkak yaptıralım.”

Tarım ve Orman İl Müdürü Parıldar, “14 Mayıs 1946, Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun (IFAB) kuruluş tarihidir. Federasyonun kuruluş günü olan 14 Mayıs, bütün dünyada “Dünya Çiftçiler Günü” olarak kutlanıyor. Buradaki amaç ÇİFTÇİLİK mesleğine ve ÇİFTÇİ lere yönelik konulara, sorunlara dikkat çekmek ve tarımın önemini gündemde tutmaktır. Ve bu tarihte gerçekleştirilen faaliyetlerle; tarımsal üretim yaparak, insanlığın ihtiyaç duyduğu gıda üretimini gerçekleştiren “çiftçilik” mesleğinin toplum için taşıdığı önemin ortaya konulması ve tarımın dolayısı ile çiftçilik mesleğinin sorunlarına kamuoyunun dikkatlerinin çekilmesi hedeflenmektedir” dedi.

Suat Parıldar mesajında şu ifadelere yer verdi: “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’na üye tüm ülkelerde aynı zamanda kutlanmaktadır. Bugün de gerçekleştirilen çeşitli faaliyetlerle dünyanın her tarafında tarımsal üretim yoluyla insanlığın ihtiyaç duyduğu gıda üretimini gerçekleştiren çiftçilik mesleğinin toplum için taşıdığı önemin ortaya konulması, çiftçilik mesleğine ve bu mesleğin sorunlarına kamuoyunun dikkatinin çekilmesi hedeflenmiştir.

Her yıl çeşitli etkinliklerle kutladığımız Dünya Çiftçiler Günü, ülkemiz tarımının ve ona emek katan üreticilerimizin değerini hatırlamanın yanında tarıma dair gelecek planlamasını konuşabilmek açısından da çok önemlidir. Cumhurbaşkanımızın da her platformda ifade ettiği gibi 21’inci yüzyılda da tarım ve gıda; su, enerji ve teknolojiyle beraber stratejik sektör olma konumunu sürdürmekte olup güçlü bir ülke kendini tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında ispatlamış olan ülkedir.

Bu doğrultuda ‘Tarlada izi olmayanın sofrada yüzü olmaz’ şiarından yola çıkarak toprağımıza gönül verip çalışmayı ve üretmeyi yaptığımız işin aslı saymamız, siz değerli çiftçilerimizi ve bizleri yarınımız için bugünden üretmeye başlamak ve hiç durmadan çalışmak hedefinde buluşturmaktadır. Bu hedefimiz doğrultusunda, İl Müdürlüğü olarak var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu inançla, toprağımıza emek ve sevgi veren, tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren çiftçilerimizi gönülden kucaklıyor, bereketli yarınlar için, ben ve ekibim çalışmaya devam etmekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum.

Çiftçilerimizden üretim yaparken suyu verimli kullanmalarını, ürünün istediği kadar sulama yapmalarını, TARSİM sigortalarını yapmalarını rica ediyorum.

Ürününüz bol, kazancınız bereketli; ‘Dünya Çiftçiler Günü’ nüz kutlu olsun.”


DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT