Yerel Gündem Haber Girişi : 08 Eylül 2023 13:37

EFSAN FUTBOLCU VEREL, YALOVA'DA

 

Fenerbahçe’nin Efsane Futbolcusu Engin Verel Yalova Güç Birliği Derneği'ni ziyaret etti.

 

 

Efsanevi futbolcu Engin Verel Yalova Güç Birliği Derneği Başkanı Bahattin Sabahçı ve dernek üyelerini yerinde ziyaret ederek dernek başkanı ve dernek üyeleri ile sohbet etti.

Verel “Şampiyonluğu Fenerbahçe ve Galatasaray belirler”


Yalova Güç Birliği Derneğini ziyaret eden Fenerbahçe’nin Efsane Futbolcusu Engin Verel hem bu sene lig şampiyonluğu hem de yapılan transferler hakkında konuştu. 
Bu sene lig şampiyonluğunu Fenerbahçe ve Galatasaray belirler şeklindeki düşüncesini dile getiren efsanevi futbolcu Verel, “Şampiyonluğu zorlayacak takım Beşiktaş olur. Diğer takımlar dördüncü, beşinci, altıncı şeklinde olacak bir sıralama belirler.
Beşiktaş’ın dokuz numarası iyi bir santrafor ve golcü ancak Fenerbahçe’nin ve Galatasaray’ın santraforları ise sadece son vuruşu iyi yapan iyi golcülerdir.” dedi.

Remzi Engin Verel kimdir..

 

 

Türk millî futbolcu, spor yazarı ve Galatasaray ve Fenerbahçe'nın eski futbolcularından olan  Remzi Engin Verel, futbola dayısının futbol takımı Davutpaşa'da başladı. Fenerbahçe'de iki kez lig şampiyonluğu yaşayan Eski Türk millî futbolcu  Verel,1973'te Galatasaray'a ve 1975'te ise Fenerbahçe'ye geçti.  Engin Verel futbolculuk kariyeri boyunca Galatasaray ve Fenerbahçe dışında Anderlecht, Lille ve Hertha Berlin takımlarında da oynadı..

Fenerbahçe neden şampiyon olamadı?

FENERBAHÇE YAPBOZ TAHTASI GİBİ YÖNETİLEMEZ”

 

 

 

Fenerbahçe’nin Efsane Futbolcusu Engin Verel, muhabir arkadaşımızın Fenerbahçe neden şampiyon olamadığı sorusunu şu cümleleriyele anlattı: "9 yıl sonra gelen kupa sadece moral anlamında güzel oldu yoksa sadece Türkiye Kupası kazanmak camiamızı, taraftarımızı mutlu etmez. Fenerbahçe’nin daha büyük kupaları kazanması lazım.  Ali Koç başkanlıkta 5.senesini doldurdu. 10 tane teknik adam ile çalışıldı. 78 futbolcu alındı yine de istenilen bir türlü gelmedi. Anlayacağınız bu iş yapboz tahtası ile olmaz, bu şekilde başarının elde edilmesi imkansız"