Siyaset Haber Girişi : 09 Şubat 2023 10:40

ERDOĞAN'DAN SERT YANIT: "ŞEREFSİZLER..."

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'da yaptığı konuşmada deprem bölgesinde yürütülen çalışmalardan bahsetti.

Cumhurbaşkanı deprem bölgesinde yapılan çalışmaları eleştirenlere sert tepki gösterdi.

Hatay'da şu anda 21 bin 200 asker, jandarma ve polis görev yapıyor. Erdoğan, olay yerinde polis ve jandarma olmadığını söyleyenlerin sahtekâr olduğunu ve bu kişilerin yanlış bilgi yaydığını söyledi: 

“Şu an itibarıyla Hatayımızda asker, polis, jandarma toplamda 21 bin 200 personel görev ifa ediyor. Bununla ilgili olarak da bazı haysiyetsiz, açık konuşuyorum, namussuz kişiler, kampanya yaparak ‘Hatay’da biz asker, jandarma, polis göremedik’ gibi yalan yanlış iftiralar atıyorlar. Bizim askerimiz, jandarmamız, polisimiz şereflidir ama bu şerefsizlerin ağzına biz onları meze yaptırmayız” dedi.

Erdoğan, "Bu dönem birlik beraberlik dönemidir. Böyle bir dönemde burada sıradan siyasi çıkarlar adına yapılan olumsuz kampanyaları hazmedemiyorum."

Türkiye Cumhurbaşkanı, farklı bir pozisyonda olsaydı o kişiler hakkında farklı konuşacağını da vurguladı.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ı ziyaret ederek deprem bölgesinde yapılan arama kurtarma çalışmaları ile tanıştığını belirtmek gerekir.