Siyaset Haber Girişi : 19 Mayıs 2023 08:15

Erdoğan' "Doğru adamla yola devam" sloganı kullanılacak

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk kez ikinci tura kalmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da 2. tur seçim kampanyası netleşti. Kapsayıcı bir dil kullanması beklenen Erdoğan'ın Çerkesler, Rumeli göçmenleri gibi farklı toplum kesimleri ile buluşması da bekleniyor.

 

VEKİL SEÇİLEN BAKANLAR GECİKMELİ YEMİN EDECEK

 

Cumhurbaşkanı seçime doğru toplumun farklı kesimleri ile bir araya gelecek. Milletvekili seçilen bakanlar, yeni kabine açıklanana kadar yemin etmeyecek.

2.TUR HEDEFİ 2018'DEKİ YÜZDE 52'NİN ÜSTÜNE ÇIKMAK

 

Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye'de ilk kez 2. tura kaldı. İlk turu yüzde 49.5 oranla tamamlayan Erdoğan'ın 2. turdaki hedefi bir önceki dönem aldığı yüzde 52.6'lık oyun üzerine çıkılması. Bu kapsamda 28 Mayıs'a giden yolda kapsayıcı bir dil kullanacak, muhalefetle polemiğe girmekten kaçınılacak. "Doğru adamla yola devam" sloganı kullanılacak. Seçmene muhalefetin vaatlerini parlamento çoğunluğu olmadan hayata geçiremeyeceği anlatılacak.

2. TUR ÖNCESİ FARKLI TOPLUM KESİMLERİ İLE BULUŞACAK

 

Edinilen bilgilere göre; Cumhurbaşkanı'nın 7-8 il ziyareti yapması bekleniyor. O iller arasında büyükşehirlere göç vermiş Sivas, Kastamonu gibi kentler de olacak. Cumhurbaşkanı gezilerine hafta sonu deprem bölgesi ile başlayacak. Cumartesi Hatay ve Kahramanmaraş'ı, pazar günü Adıyaman ve Gaziantep'i ziyaret edecek. Erdoğan, Çerkesler, Rumeli göçmenleri gibi farklı toplum kesimleri ile de buluşacak. Televizyon yayınları da devam edecek

 

 

Haber Papula Papureanu