Ulusal Gündem Haber Girişi : 15 Eylül 2021 12:09

Evinin eski fotoğraflarına bakarken fark etti! Meraklı gencin keşfi tüyler ürpertti

Evinin eski fotoğraflarına bakarken fark etti! Meraklı gencin keşfi tüyler ürpertti

 

 

İngiltere'de yaşayan bir emlak danışmanı ailesinin 500 yıllık mülkünün eski fotoğraflarına bakarken tuhaf bir şey fark etti. Freddy Goodall adındaki genç, fotoğraflarda 16. yüzyıldan kalma evin kütüphanesinin arkasında bir kapı aralığı gördü. Merakına yenilen genç kitaplığı indirdikten sonra yeraltına açılan kapıdan girdi. Genç adam kazılar sonucu yeraltı odaları, geçitler ve bir kasa buldu. Bazı kişiler bu evin perili olduğunu da iddia etti.

 

 

1

 

Genç adam yüzlerce yıllık evlerine ait fotoğraflara bakarken kitaplığın arkasında bulunan bir kapı gördü. Bu kapının şimdi olmadığını fark eden Freddy, kendi imkanlarıyla gördüğü bir deliği takip ederek burayı kazmaya başladı.

 

2

 

Goodall, verdiği demeçte, "Onu aradım ama ilk başta hiçbir şey göremedim, sonra bir kitaplığın arkasına gizlendiğini fark ettim. Sonunda kitaplardan birinin arkasında, gizli odaya bakan bir delik buldum'' dedi.

 

 

 

3

 

Videoda Goodall'ın raflardan kitapları temizlediği, ahşap paneldeki vidaları söktüğü ve ardından paneli kaldırdığı görülüyor. Şöminenin arkasında karanlık, boş bir oda bulan genç adamın bir hayli şaşkın olduğu görülüyor.

 

4

 

Bu, Goodall'ın yerdeki başka bir paneli fark etmesine neden oldu ve daha sonra yeraltı odalarına giden gizli bir geçidi keşfetmesini sağladı. Burası odalara açılan yeraltı koridorlarından biriydi. Tabii Goodall'ın macerası burada bitmedi.

 

5

 

Goodall, tırmandığı yeraltı tünellerinden birinde bir merdiven gördü ve yukarısında örümcek ağları, toz ve yaban arısı yuvasıyla dolu daha büyük bir oda buldu. Bu oda ise onu diğer iki gizli odaya daha çıkardı. Goodall, iki gizli odaya açılan merdivene tırmanırken görülüyor.

 

6

 

Goodall'a göre, o dönemin ev sahibi tarafından yapılan geçitler mülkün etrafına kolay erişim için hizmetçiler tarafından kullanılıyordu.

 

 

7

 

Genç adam bu odalardan birinde isimler ve tarihlerin yazılı olduğu bir de kasa buldu. Kasaya girip, mülk ve mektuplar hakkında bilgilerle dolu 1848'e kadar uzanan kitapları ortaya çıkardı.

 

8

 

1900'lerde evin bir eğitim kurumu olarak kullanıldığı söyleniyordu ve Goodall, o dönemde kullanılan eski okul kitaplarını ve sıralarını buldu.

 

9

 

"Uzun zamandır yaşadığım bir evde yeni bir şey bulmak beni heyecanlandırdı" diyen Freddy, "Karanlıktı başta çok ürkütücüydü. Bunların evin altından geçen ve bunu odalarından fark edilmeden gidip gelmek için kullanan hizmetçi geçitleri olduğuna inanıyorum. Yeraltındaki odaların bazılarında atların tutulduğuna inanıyoruz. Odaları olduğu gibi bıraktım, yüzlerce yıldır aynı olmaları hoşuma gidiyor, her odada bulunacak çok fazla tarih var.

 

10

 

Milyonlarca kişinin izlediği TikTok videosuna kullanıcılardan ilginç yorumlar da geldi. Biri, "Burası perili ve hemen burayı terk etmelisin" derken, bir diğeri "Bir seri katilin cesetlerini sakladığı yer" yorumunda bulundu. Kaynak: Mynet

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15