Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Ekonomi

Fiyat etiketleri mercek altında

Ticaret Bakanlığı’nın Fiyat Etiketi Yönetmeliği’nde yaptığı değişikliğin 1 Ocak’ta yürürlüğe girmesinin ardından Yalova’nın Altınova ilçesinde fiyat etiketleri mercek altına alındı.

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, etiketlerin yönetmeliğe uygun olup olmadığını inceledi.

1 Ocak’ta yürürlüğü girdi

Lokanta, restoran, kafe ve benzeri işletmelerin sunduğu mal ve hizmet fiyatlarında, enflasyon oranının ve maliyetlerin çok üzerinde, devamlı fiyat artışları yapıldığı yönündeki şikâyetlerin artması üzerine Ticaret Bakanlığı, Fiyat Etiketi Yönetmeliği’nde değişiklik yapmıştı. 1 Ocak’ta yürürlüğü giren düzenlemeyle tüketicilerin yiyecek ve içecek hizmeti sunulan yerlerde daha iş yerine girmeden tarife ve fiyat listelerini görebilmesi, fiyat karşılaştırması yaparak tercihte bulunabilmesi sağlanarak, tüketicilerin bilgilendirilmesi, ekonomik çıkarlarının en üst seviyede korunması ve olabilecek mağduriyetlerin engellenmesi hedeflendi.

Denetimler arttı..

Altınova Belediyesi Zabıta ekipleri de yönetmeliğin kusursuz bir şekilde uygulanması ve olası vatandaş mağduriyetlerinin ortadan kaldırılması için denetimlerini artırdı. Söz konusu yönetmeliğe tabi işletmelerde fiyat etiketleri tek tek kontrol edildi. Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmazken, fiyat etiketi, tarife ve fiyat listelerine ilişkin denetimlerin hız kesmeden devam edeceği bildirildi.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT