Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri

GEÇMİŞİ GÜNÜMÜZE GETİREN ‘YAS SERGİSİ’ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 85. yıldönümünde, Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yas Sergisi’ görücüye çıktı..

Sergide; Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Deniz Albay Cenk Topuz, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ve diğer protokol mensupları ile vatandaşlar yer aldı.

10 Kasım’da Atatürk’ün vefatından başlayarak 21 Kasım’da Etnografya Müzesi’ndeki geçici kabrine nakline kadar gerçekleşen olaylar; vefatın duyurulması, cenaze töreninin planlanması, katılacak yerli ve yabancı heyetler, çıkarılan kanunlar, İstanbul, Ankara ve taşrada yapılan merasimler, temsil-ağırlama ve her türlü organizasyon gün gün Cumhuriyet Arşivi belgeleri, TBMM cerideleri, resmi, ulusal ve yerel gazete haberleri, sergiyi gezenler tarafından ilgiyle incelendi.

Ayrıca sergide yapılan sinevizyon gösterisinde; ilimizde ikamet eden ve geçmişte Atatürk ile anıları olan asırlık çınarların hikayeleri de gösterime sunuldu. Sergi, protokol mensuplarının günün anısına çektirdiği hatıra fotoğrafı ile son buldu.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT